Yaklaşık iki hafta süren yardım kampanyası kapsamında İHH’dan temin edilen kumbaralar İhlas Koleji sınıflarına yerleştirildi. Öğrenciler istedikleri miktarda bağışı bu kumbaraların içine atarak ihtiyaç sahibi insanlara destek vermek istedi. 
KUMBARALAR İHH’YA TESLİM EDİLDİ 
İki haftanın sonunda sınıflardan toplanan kumbaralar makbuz karşılığında İHH’nın İstanbul’da bulunan merkezindeki yetkililere teslim edildi. Öğrenciler kumbaraları teslim ettikten sonra İHH merkezini gezdiler. İHH yetkilileri öğrencilere Suriye’de ve diğer bölgelerde yapılan yardımlar hakkında bilgiler verdi ve bağışlarından dolayı teşekkür etti. 
“SURİYE’DE İNSANLIK TARİHİNİN EN BÜYÜK DRAMLARINDAN BİRİ YAŞANIYOR” 
Kampanyanın başlatılmasından itibaren hem öğrencilerden hem de velilerden çok etkileyici dönüşler aldıklarını ifade eden İhlas Eğitim Kurumları Genel Müdürü Hami Koç, “Şu anda Suriye’de tam anlamıyla insanlık tarihinin en büyük dramlarından biri yaşanıyor. Yüz binlerce insan aynı coğrafya üzerinde açlıkla mücadele ediyor. Biz kurum olarak İHH’nın düzenlemiş olduğu bağış kampanyasına iştirak ettik. Öğrencilerimiz de beklentilerimizin üstünde bağış toplayarak bizleri mutlu ettiler” dedi ve bağış kampanyasına katılan tüm öğrencilere ve velilerine teşekkür etti.