Bilsem Sınav Sonuçları Belli Oldu mu? 2016 MEB Bilsem sınav sonuçları açıklanmasına az zaman kaldı. Bilsem'de okuyan 1. sınıf, 2. sınıf, 3. sınıf ve 4. sınıf öğrencilerinin 14 şubat 2016 tarihinde girdikleri sınavın sonuçları hala açıklanmadı. Öğrencilerin akıllarına takılan "Bilsem ne zaman açılanacak, açıklandı mı?" soruları hala devam ederken, MEB'in 2016 Bilsem Sınav Sonuçları ile birlikte sınav soruları ve cevapları açıklanması bekleniyor. 14 Şubat tarihinde gerçekleşen Bilsen sınav sonuçlarının açıklanmasına kısa bir süre kala öğrencilerin meraklı bekleyişi sürüyor. Bu süreçte öğrencilerin akıllarına takılan sorular arasında ''Bilsem sınav sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?'' gibi sorular bulunuyor. Bu başlığı takip ederek en hızlı şekilde Bilsem sınav sonuçlarına ulaşabilirsiniz.  Yurt içi 219 sınav merkezinde ve KKTC'de gerçekleştirilen ve saat 10.00'da başlayan BİLSEM'lere Öğrenci Seçme Sınavı için 118 bin 609 öğrenci başvurdu. Sınava girecek ilköğretim 3'üncü sınıf öğrencileri için 40 sorudan oluşan dört seçenekli soru kitapçığı hazırlandı ve sınav 60 dakika sürdü. 4'üncü sınıf öğrencilerinden ise çoktan seçmeli 50 soruyu 75 dakikada çözmeleri istendi. İşte 2016 da yapılan BİLSEM sınavı ile ilgili MEB'in açıklaması ve tüm bilgiler.

BİLSEM SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Bilsem sınav sonuçları açıklandı mı?
BİLSEM SONUÇLARI HALA AÇIKLANMADI.
14 Şubat'ta gerçekleşen BİLSEM sınav sonuçlarının bugün içerisinde açıklanması bekleniyor. Sonuçları haberimizi takip ederek öğrenebilirsiniz.

Bilsem nedir?
BİLSEM'in açılımı Bilim ve Sanat Merkezleri olarak bilinmektedir. Bilsem'de örgün eğitimde okuyan öğrencilerin bireysel yeteneklerinin farkında olmalarına yardımcı olunmaktadır. Her öğrencinin hangi konuda yetenekli olduğunu ortaya çıkartan Bilsem, aynı zamanda bu konuda onların uzmanlaşmasına olanak sağlamaktadır.

14 ŞUBAT 2016 BİLSEM SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLA

Üstün yeteneklilerin okulu var mı? Nerede?

Ülkemizde Üstün yeteneklilere eğitim veren bir özel lise, Kocaeli’ nin Gebze ilçesinde TEVİTÖL vardır. Başvuruları 20 Nisan’da sona erecek TEVİTÖL sınavı, 3 Mayıs’ta yapılacak. TEVİTÖL 2015-2016 öğretim yılı başvuru süreci ile ilgili detaylı bilgiye http://www.tevitol.k12.tr/kayit-kabul.html internet adresinden ulaşabilirsiniz.

BİLSEM’ e kimler başvurabilir?

Bakanlıkça belirlenen kriterlere bağlı olmak kaydıyla, Merkez Yürütme Kurulunda alınan karar ve Bakanlık onayı doğrultusunda belirlenen sınıflardan öğrencilerin sınıf öğretmenleri
tarafından doldurulan formlarla başvurulabilir.

Uygulanan sosyal etkinlikler nelerdir?

Çeşitli kulüp etkinlikleri ( Satranç, Matematik gibi) nin yanı sıra bilimsel geziler, araştırma
gezileri, tanıtım ya da bilgilenme amaçlı ziyaretler, drama, spor etkinlikleri ve Bilim
şenlikleri yapılır.

BİLSEM öğrencileri ücret öder mi?

Bilim ve Sanat Merkezi’ ne öğrenciler tarafından herhangi bir ücret ödemez

BİLSEM deki eğitim süresi nasıldır?

BİLSEM deki eğitim süresi öğrencinin kuruma kayıt yaptırması ile başlamakta olup, orta
öğretimi tamamlaması ile sona ermektedir.

MEB, üstün yetenekli öğrencileri seçmek için bugün ilk kez merkezi sınav yaptı. BİLSEM'e ilkokul 2. ve 3. sınıflardan 228 bin öğrenci katıldı. Sınav sonucuna göre 7 bin öğrenci Bilim ve Sanat Merkezleri'nde özel eğitime tabi tutulacak.