2018 KPSS önlisans sonuçları ne zaman açıklanacak diye merak edenler için ÖSYM tarih verdi! KPSS maratonunda bu sene sona gelindi. Son sınavlardan olan KPSS önlisans, 4 Kasım tarihinde gerçekleşti. Adayların ter döktüğü sınav ile ilgili detaylar merak ediliyor. Genel Kültür ve Genel Yetenek olarak iki ayrı dalda soruların yöneltildiği adaylar, sınav sonrası KPSS önlisans soru ve cevaplarını araştırmaya başladılar! KPSS 2018 önlisans sonuçları ne zaman açıklanacak, KPSS önlisans soruları ve cevapları, KPSS 2018 soruları kolay mıydı zor muydu gibi merak edilen tüm konular tg.com.tr'de sizlerle buluşuyor.

4 KASIM KPSS ÖNLİSANS SORULARI VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYIN

2018 KPSS ÖNLİSANS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KPSS önlisans sınavına girecek olan memur adayları, KPSS başvurularını 28 Ağustos - 12 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirdiler. Başvurularını gerçekleştiren adaylar 4 Kasım 2018'de sınava girecekler ve böylece 2018 KPSS önlisans maratonu sona erecek.

2018 KPSS ÖNLİSANS SORU DAĞILIMI! 2018 KPSS ÖNLİSANS KAÇ SORU SORULACAK?

Genel kültürden adaylara 27 tarih, 18 coğrafya, 9 vatandaşlık, 6 Türkiye ve Dünya ile ilgili toplam 60 soru sorulmaktadır.

Genel yetenekte ise türkçe ve matametik olmak üzere iki alandan toplam 60 soru adaylara yöneltilecektir.

KPSS PUANI NASIL HESAPLANIR?

0.5 x (Genel kültür + genel yetenek neti) + 40 ile -+5 puan farkla puanınızı hesaplayabilirsiniz.

4 EKİM KPSS ÖNLİSANS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

4 Ekim KPSS Önlisans sonuçları ne zaman açıklanacak diye merak eden adaylar için ÖSYM'den resmi açıklama geldi! ÖSYM'den yapılan resmi açıklamaya ve KPSS sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair detaylar sizlerle...

4 Ekim KPSS önlisans sonuçları 29 Kasım'da açıklanacak.