Subaru'dan yapılan açıklamaya göre, geçen yıl Japonya'da gerçekleşen lansmanın ardından Avrupa pazarına uygun versiyonu geliştirilen LEVORG, eylül ayında Avrupa ile eşzamanlı olarak Türkiye'de satışa sunuluyor.
İlk kez mayıs ayında İstanbul Autoshow Fuarı'nda Türk tüketicisiyle tanışan yeni Spor Tourer LEVORG, Türkiye'de GT-S versiyonu ile 105 bin TL'ye satışa sunulacak. Temmuz ayında peşinat alınarak ön siparişle satışlarına başlanan LEVORG modelinin teslimatları eylül ayında gerçekleştirilecek.
?LEVORG ismi Legacy, Revolution ve Touring isimlerinin birleşiminden oluşuyor. WRX'ten gelen pek çok güvenlik özelliği ile donatılan ve 5. nesil Legacy modelinin yerini alacak olan LEVORG, WRX'in DNA'sında bulunan sportif sürüş zevkini Legacy'nin kullanışlılığı ve geniş iç mekan konforuyla harmanlıyor.
Ön tasarımını Subaru WRX STI'dan alan LEVORG, kullanışlı teknolojisinin yanı sıra sürüş güvenliği ve çevre dostu özellikleriyle de günümüzün beklentilerine iyi derecede yanıt veriyor.
-"Daha düşük zemin titreşimi ve sessiz sürüş"
Yeni Sport Tourer LEVORG, kalbinde yüksek torka sahip 1.6 litrelik direkt enjeksiyonlu boxer turbo DIT motor taşıyor. LEVORG için geliştirilen bu özel motor 250 Nm'lik yüksek tork üreterek daha iyi çıkış performansı sağlıyor. Subaru'nun Lineartronic şanzımanının simetrik dört çeker sistemiyle birleştirildiği yeni motorla daha düşük zemin titreşimi ve sessiz bir sürüş sunuluyor.
LEVORG, Avrupa'da Subaru Arka Araç Tespit Sistemi, Otomatik Uzun Far Fonksiyonu ve Kör Nokta Uyarı Sistemleriyle donatılmış ilk Subaru olma özelliği taşıyor. 2014'te uygulamaya konan JNCAP önleyici güvenlik performansı değerlendirmesinde en yüksek Gelişmiş Güvenlikli Araç-Artı (ASV+) derecesini alan yeni model, sport tourer dış tasarımı sayesinde 522 litrelik bagaj kapasitesi sunuyor. Aktif tork bölünmeli AWD, Subaru'nun "Güvenlik ve Huzur" felsefesini yansıtıyor.