PMEX Genel Müdürü Ejaz Ali Shah ve Pazarlama, İş Geliştirme ve Müşteri Destek Hizmetleri Müdürü Nauman Lakhani 12 Ağustos 2015 Çarşamba günü Borsa İstanbul'u bilgi alış verişi amacıyla ziyaret etti. Ziyaret programının bir parçası olarak, Borsa İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Dr. Mustafa K. Yılmaz ve PMEX Genel Müdürü Ejaz Ali Shah iki borsa arasındaki uzun vadeli iş ilişkilerinin temelini oluşturması hedeflenen, bilgi ve uzmanlık paylaşımı alanlarını da içeren bir mutabakat zaptı imzaladılar. Ülkeler arasındaki daha geniş bir iş birliği girişiminin bir parçası olan bu anlaşmanın sermaye piyasalarının gelişimi çerçevesinde yeni fırsatlar doğurması amaçlanıyor. 


İki ülke arasında var olan yakın ilişkilerin altını çizen Dr. Mustafa K. Yılmaz iş birliğinin ile ilgili şu ifadeleri kullandı: 
"Borsalarımız arasında imzalanan bu mutabakat zaptı, iki taraf için de yararlı iş alanlarının geliştirilmesinin önünü açacaktır". Ejaz Ali Shah ise iki ülke geçmişine atıfta bulunarak şunları söyledi: "Bu mutabakat zaptı Pakistan Mercantile Exchange ve Borsa İstanbul arasında uzun süreli ve verimli bir ilişkinin temelini oluşturacaktır".