Koç Holding, 2015 yılının ilk yarısında konsolide bazda toplam 32,1 milyar TL gelir elde ederken, 1,8 milyar TL vergi öncesi kâr ve 1,3 milyar TL ana ortaklığa ait net dönem kârı gerçekleştirdi
Satış gelirlerindeki artışta özellikle otomotiv ve beyaz eşya satışları etkili oldu. Tamamlanan büyük ölçekli yatırımların sağladığı kapasite ve istihdam artışı ile hem üretim hem de verimliliği artırdıklarına değinen Koç Holding CEO'su Levent Çakıroğlu, "Böylece sektörlerinde lokomotif görevi gören şirketlerimiz ülkemizin ve sektörlerinin büyüme dinamiklerine önemli derecede katkıda bulundular. Dünya çapında rekabet gücümüzü artıracak, inovasyonu ön planda tutacak, süreç yönetimi açısından verimliliğe odaklanacak, fırsat ve riskleri dengeleyecek yenilikçi fikirler, ürünler ve stratejiler geliştirmek en önemli önceliğimiz olmaya devam edecek" dedi. 
Tüketici talebinin yılın ilk yarısında yüksek olmasıyla otomotiv ve beyaz eşya sektörlerinde tahminlerinin de üzerinde bir büyüme yaşandığını anlatan Çakıroğlu, şunları kaydetti: "Otomotiv sektöründe iç satışlar ilk altı ayda bir önceki seneye kıyasla yüzde 49 büyürken, ağırlıklı olarak ülkemizde faaliyet gösteren şirketlerin üretim ve ihracat merkezi olduğu hafif ticari araçlar kategorisinde ise yüzde 71'lik büyüme gerçekleşti. Bu dönemde Tofaş, Fiat Stil Merkezi ve Tofaş'ın Ar-Ge'si ile birlikte geliştirdiği yeni kompakt sedanı Aegea projesiyle özellikle Ar-Ge alanında dünya çapında bir oyuncu olduğunu bir kez daha ispatladı. Ford Otosan ise tüm dünyadaki Ford şirketleri arasında kamyon ve ilgili motor ve motor sistemlerinde öncü mühendislik merkezi olurken, dizel motor ve motor sistemleri mühendisliği ile hafif ticari araç geliştirmede ise küresel destek merkezi haline geldi. Böylece Ar-Ge yatırımlarına verdiği öncelik sayesinde Çin'e teknoloji ihraç etme şansını yakaladı." 
Levent Çakıroğlu, beyaz eşya sektöründe ilk altı ayda iç satışların yıllık bazda yüzde 10, ihracatın ise yüzde 5 artış gösterdiği bilgisini vererek, bu sektörde de lider oyuncu olarak global faaliyetlerini genişletme stratejisiyle yatırımlarına devam ettiklerini ve Arçelik'in Tayland'daki üretim merkezi projesine başladığını ifade etti. Enerji sektöründe ilk altı ayda Akdeniz rafineri marjlarının Tüpraş'ı olumlu etkilediğini belirten Çakıroğlu, "İkinci yarıda İran'la ilgili gelişmeler ve artan kapasite sonucu marjlar üzerinde bir baskı olma ihtimali olsa da Fuel Oil Dönüşüm Projesi'nin Tüpraş'ı bu baskılardan koruması bekleniyor" yorumunu yaptı.