Kupon kodlarına başvurmak online alışverişlerde tasarruf etmenin kolay bir yolu olsa da ülkemizde alışveriş yapan tüketicilerin çoğunluğu kupon kodlarını henüz tam anlamıyla etkili şekilde kullanamıyor.

Pek çok web sitesinin düzeni göz önünde bulundurulduğunda , bunun şaşırtıcı bir sonuç olduğu pek söylenemez. Zira mağazalar web sitelerini, özellikle tüketiciyi ürün aramaya teşvik edecek, alışveriş sepetine ürün ekletecek ve satın alma işlemini hemen gerçekleştirecek şekilde tasarlar. Yani bir anlamda tüketicinin tasarruf imkanı sunan kodlar aramak üzere siteden çıkmasını engelleyecek her türlü seçenekten yararlanırlar. Ancak bir taraftan da yeni müşteriler kazanabilmek için daha cazip indirimler sunan indirim kuponları yayımlayarak diğer mağazalarla rekabette bir adım önde olmayı sürdürürler. Haliyle bu rekabetin farkında olan ve internette yaptığı alışverişlerde olabildiğince fazla tasarruf etmek isteyen bilinçli e-tüketiciler, alışveriş yapmaya başlamadan önce farklı mecralarda kupon kodu arayışına girişirler.

Aynı zamanda “promosyon kodları” ya da “indirim kodları” olarak da bilinen kupon kodları, doğru şekilde kullandığınız takdirde pek çok farklı şekilde tasarruf etmenize yardımcı olabilir. Bazı mağazalar ücretsiz kargo gibi teşvikler sunarak sizi kargo masrafından kurtarırken, diğerleri toplam sipariş tutarından tasarruf etmenize yardımcı olacaktır. Yine mağazalar alışverişleri teşvik etmek üzere kupon kodlarını sitelerinde yayımlarlar, fakat tahmin edileceği üzere bunlar genellikle en iyi fırsatlar değildir. Mağazaların büyük çoğunluğu aktif kupon kodlarını teşhir etmezler, haliyle bu da alışveriş yapanların bir kod bulmak üzere sitenin dışına çıkması ve daha iyi kupon kodları imkanlarını aramaya başlaması anlamına gelir.


Kupon kodlarına forumlar, bloglar, sözlükler gibi internetin birçok farklı mecrasında denk gelmek mümkün. Ancak bazı internet siteleri sadece güncel kupon kodları arayanlara rehber olmak amacıyla hizmet verirler. Kupon siteleri genellikle mağazaya veya markaya göre sınıflandırılır ve normal şartlarda size her kupon kodunun başarı oranını gösterirler. Kupondan faydalanmak isteyen tüketiciler bu sayede söz konusu kodun denemeye değer olup olmadığı konusunda önceden fikir sahibi olurlar. Kupon kodu siteleri aynı zamanda perakendecilerin bulunması zor hedef sayfalarda yayımladığı gizli promosyonlara bağlantılar da sunar, bu sitelere ve ilgili kampanya sayfalarına doğrudan verilen bağlantılar üzerinden erişilebilir.

Online Kupon Kodları Nasıl Bulunur?

Online kupon kodlarını üç şekilde bulabilirsiniz: arama motorları üzerinden, otomatik alışveriş araçlarını kullanarak veya doğrudan kupon kodu sitelerinden. Kupon kodlarını aramadan önce, satın almak istediğiniz markaları ve alışveriş yapmak istediğiniz mağazaları bilmeniz gereklidir.

Eğer çok çeşitli kuponlar bulmak istiyorsanız, en iyisi bir arama motoru ile başlamaktır. Arama çubuğuna basitçe perakendecinin ya da markanın adını ve “kupon kodları”, “promosyon kodları”, “hediye çeki” veya “indirim kodları” terimlerini yazın. Bir mağazanın ya da markanın adını ve “kupon kodları” terimini aramakla elde edeceğiniz sonuçlar, “promosyon kodları” terimini aramakla elde edeceğiniz sonuçlardan farklı olacaktır, bu nedenle en iyisi birden fazla arama yapmaktır. En iyi kupon kodunu bulmak için ne kadar çok seçeneğiniz olursa, tasarruf etme ve gelecek alışverişinize en uygun kodu bulma şansınız o kadar çok olur.

Doğrudan kupon kodu sitelerine gitmeyi tercih ediyorsanız, seçim yapabileceğiniz pek çok alternatif yok. Ama bu sayede bir arama motoru kullanarak ve sonuçları araştırarak yapmanız gereken işlerin sayısını en aza indirgemiş olursunuz.

En İyi İndirim Kuponu Siteleri

indirimkodlarim.com


İndirim Kodlarım, dünya genelinde 18 ülkede faaliyet gösteren Polonya merkezli kupon devi International Coupons şirketine ait bir kupon sitesidir. Sitede şu anda 500'ün üzerinde mağaza ve toplamda 10 binin üzerinde kupon bulunuyor. En çok tercih edilen mağazaların promosyonları ve kuponları ana sayfada sergilenmekte. Aynı zamanda, son derece düzenli bir kategori sayfası olsa da siteden en iyi şekilde yararlanmak için, kuponları mağazalara ya da markaya göre aramak en iyisi. Buna ek olarak her mağaza sayfasında kuponların nasıl kullanılacağına dair görselli açıklamalar da mağazanın kendi sayfasında yaşayabileceğiniz sorunları önceden görmenizi sağlıyor.

indirimkodlarim.com'da arama yaparak “indirim kodları” adı verilen güncel kupon kodlarını ve “kampanyalar” adı verilen güncel promosyonları görüntüleyebilirsiniz. Aynı zamanda, onaylanan kuponların sayısı, o gün eklenen kuponların veya kampanyaların sayısı ve ortalama tasarruf tutarı dahil olmak üzere, gerçek zamanlı verileri görüntüleyebilirsiniz. Her promosyon kodunun ve indirimin yanında bir de tekliflerin başarısını incelemekte yardımcı olan bir yorum bölümü bulunmakta.

Öte yandan birçok kaynakta bulunabilecek genel kuponların yanı sıra n11, Boyner, Defacto,  Trendyol,  Lidyana, Modanisa, Markafoni, Morhipo, Zizigo  vb. gibi e-ticarete yön veren mağazalarda geçerli, başka bir yerde bulunmayan özel indirim kuponları sitede kullanıcılarla paylaşılıyor.

Kupon örnekleri: Trendyol İndirim Kodu , Boyner indirim kodu

Mağazalar sınırlı sayıdaki bu kuponları zaman zaman bu kanal aracılığıyla yayımlayarak yeni diğer mağazalar müşterilerini kendi mağazalarına çekmeye çalışıyorlar.

Manyak İndirim


Manyak İndirim,her ne kadar güncellik ve kupon zenginliği açısından zayıf olsa da arayüz ve kullanım kolaylığıyla ön plana çıkan bir kupon sitesi. Burada da markaya ya da mağazaya göre arama yapabilir,kupon indirimlerini veya promosyonlarını popülerlik, geçerlilik süresi ya da en iyi olanlara göre filtreleyebilirsiniz.

Buna ek olarak manyak indirim, beğendiğiniz ve başkalarının da yararlanmasını istediğiniz kuponları paylaşım araçlarını kullanarak kolaylıkla facebook veya twitter hesaplarınızda paylaşabilmenize olanak sağlıyor.

Bu bir ilandır