Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, Cola Turka, Saka Su ve Çamlıca Gazoz'un Japon DyDo Drinco'ya satışı için düzenlenen imza törenini sosyal paylaşım uygulaması Periscope üzerinden canlı yayınladı. 335 milyon liralık imzayı atan Ülker satış işlemini resmi Twitter hesabında “Artık sosyal medya şahitliği var” diyerek duyurdu.


Ülker, Yıldız Holding ve DyDo Drinco'nun yöneticilerinin de yer aldığı toplu fotoğrafı takipçileriyle paylaşmayı da ihmal etmedi.


DyDo DRINCO HAKKINDA


1975 yılında kurulan Japonya merkezli içecek üreticisi DyDo DRINCO, Japonya içecek pazarının en önemli oyuncularından biri. Otomat ülkesi olarak bilinen Japonya'da 280.0000'in üzerinde otomatı kapsayan dev satış ağı ile tüketicilere alkolsüz içecek çeşitleri sunan şirket, bu alanda üçüncü sırada yer alıyor.


DyDO DRINCO bünyesinde Daido Pharmaceutical Corporation isimli, Japon pazarının bir numaralı içecek üretici şirketi ile, Tarami Corporation isimli sektör lideri kuru meyve reçeli/tatlı üreticisi bulunuyor. Bu grup şirketlerine ait ürünlerin ise, otomatlar aracılığı ile satışı yapılıyor.