Paraşüt, Avrupa'nın En Büyük Bulut Bilişim Organizasyonu Euro Cloud Tarafından Düzenlenen Euro Cloud Award Türkiye'de (Avrupa Bulut Ödülleri) "Yılın Startup Servis Sağlayıcısı" Kategorisinde Birincilik Ödülünü Alarak Avrupa'da Türkiye'yi Temsil Etme Hakkı Kazandı.
 
Küçük ve orta ölçekli işletmeler için geliştirilen web tabanlı finansal yönetim uygulaması Paraşüt, Avrupa'nın en büyük bulut bilişim organizasyonu Euro Cloud tarafından düzenlenen ve Türkiye'de 2. defa hayat bulan Euro Cloud Award'da (Avrupa Bulut Ödülleri'nde) "Yılın Startup Servis Sağlayıcısı" kategorisinde birinci oldu.
 
Paraşüt, 6 kategoriden oluşan ve her kategoride ilk üç kazananın belirlendiği organizasyonda kazandığı birincilik ödülü ile, Ekim'in ikinci haftası Barcelona'da gerçekleşecek Avrupa finalinde, Türkiye'yi temsil ederek yarışma fırsatını da kazanmış oldu.
 
Bilişim sektöründeki başarıları ön plana çıkarmayı amaçlayan yarışmada, kriterler doğrultusunda bulut bilişimi başarıyla uygulayan, sektörde örnek olabilecek uygulamalar ödüllendirildi. Organizasyonda jüri olarak bilişim sektörünün önde gelen markalarının üst düzey yöneticileri yer aldı.
 
Paraşüt Kurucu Ortağı Sean X. Yu, konuyla ilgili olarak şu sözleri aktardı:
"Avrupa'nın en büyük bulut bilişim organizasyonu Euro Cloud tarafından düzenlenen yarışmada kategorimizde birinci ve Türkiye'yi Avrupa'da da temsil edecek olmaktan çok mutluyuz. Kazananlar, bulut servisinin orijinalliği, markanın diğerlerinden ayrışmasını sağlayan özellikleri gibi birçok kriter göz önünde bulundurularak seçildi. Bu bizim için büyük bir başarı. Büyüyen genç ve dinamik ekibimizle, başarılarımızı hızla arttırmak için çok çalışıyoruz" dedi.
 
Paraşüt Hakkında:
Paraşüt, küçük ve orta ölçekli işletme sahiplerinin finansal operasyonlarını daha verimli yönetebilmesini desteklemek hedefiyle 2013 yılından bu yana web tabanlı fatura ve finansal yönetim hizmeti vermektedir. İşletme sahipleri için finansal kontrol paneli niteliği taşıyan uygulamada fatura ve cari hesap yönetimi, kredi kartı ile online tahsilat gibi temel finansal hizmet ve bilgiler gerçek zamanlı ve kolay anlaşılır şekilde sunulmaktadır.
 
$50M büyüklüğünde Hollanda merkezli girişim sermayesi fonu "Revo Capital" ve finansal hizmetler alanında uzmanlaşmış, $435M büyüklüğünde Silikon Vadisi merkezli girişim sermayesi fonu "Ribbit Capital"ın yatırımları ile büyümektedir.