KYK burs ve kredi başvurusu ne zaman sona erecek. KYK burs başvuruları son tarih ve KYK kayıtları hakkında detaylı bilgiler haberimizde... KYK burs ve kredi başvurusu başladı. Öğrenciler Kredi ve Yurtlar Kurumu burs ve kredi başvurusu hakkında tüm detayları merak ederken öncelik burs başvuruları ve son gün ne zaman hakkında oluyor. İşte KYK burs başvurusu ve kredi başvurusu hakkında tüm detaylar.  KYK kredi başvurusu ve KYK burs başvurusu için son gün ne zaman? soruları öğrenciler tarafından büyük merak konusu oldu. Kredi ve Yurtlar Kurumu resmi internet adresi http://yurtkur.gsb.gov.tr üzerinden kredi burs başvuruları yapılabilecek. Ön lisans, lisans, yüksek lisans ve açık öğretim öğrencilerine burs başvuruları yapabilecek?

KYK BURS VE KREDİ BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunca (KYK)  üniversite öğrencilerine verilecek kredi ve burs başvuruları, yarın sona erecek. 2015-2016 döneminde yurt içinde okuyan ön lisans, lisans, özel  yetenek, master, doktora ve ek kontenjan öğrencileri, burs ve krediye  "http://kyknet.gsb.gov.tr/" adresinden başvurabilecek. Başvurular için verilen süre, yarın saat 23.59'da sona erecek.Burs veya öğrenim kredisi için başvuran öğrencilerin beyanının  doğruluğu, KYK tarafından kamu kurum ve kuruluşları nezdinde araştırılacak.  Beyanların doğru olmadığının belirlenmesi halinde burs veya öğrenim kredisi hakkı  iptal edilecek.

Devlet kurumlarından gelen bilgiler doğrultusunda burs ve kredi  kazananlara, ocaktan itibaren ödeme yapılacak.Aylık olmak üzere lisans öğrencilerine 330, yüksek lisans  öğrencilerine 660, doktora öğrencilerine ise 990 lira kredi veya burs ödemesi  yapılıyor. Ayrıca başarılı öğrencileri teşvik amacıyla ÖSYM sınavında her puan  türünde ilk 100'e girenlere ve amatör spor dallarında milli olmuş öğrencilere 990  lira veriliyor.

KYK bursuna kimler başvuru yapabilir?

- Ön lisans öğrencileri

- Lisans öğrencileri

- Açık Öğretim öğrencileri (Sadece öncelikli öğrenciler; şehit veya gazi çocuğu, anne ve babası her ikisi de ölü olanlar vb.)

- İki yıllık okullardan mezun olup, dört yıllık okulların üçüncü sınıfına dikey geçiş sınavı ile ara vermeden kayıt yapan öğrenciler

- Yüksek Lisans (Master ve Doktora) öğrencileri (hazırlık sınıfında burs verilmez)

- Vakıf Üniversitesi öğrencileri

- LYS sonucunda sayısal, sözel, eşit ağırlık ve yabancı dil dallarında ilk 100'e giren öğrenciler (öncelikli olarak)

- Üniversite kontenjanından bildirilen öğrenciler

- Ülke adına müsabakalara katılan, Milli olmuş Amatör Sporcu olan öğrenciler

- İkinci öğretim de okuyan öğrenciler, burstan yararlanabilmektedir.

BURS VE ÖĞRENİM KREDİSİ BAŞVURU SORUNLARINIZ İÇİN AŞAĞIDA YAZILI TEFONLARI ARAYABİLİRSİNİZ.

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü

Kredi Dairesi Başkanlığı

Söğütözü Mah. 2176 Sokak NO:25 ÇANKAYA/ANKARA

Santral: 0 (312) 551 60 00(20 Hat)

Çağrı Merkezi: 4441961

Burs / öğrenim kredisi başvurusunda bulunan öğrencilerin beyanlarının doğruluğu, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından Kamu kurum ve kuruluşlar nezdinde araştırılacaktır. Beyanlarınızın doğru olmadığının tespit edilmesi halinde burs / öğrenim kredisi hakkınız iptal edilecektir.

 İnteraktif başvurunuzu yaparken her alanı dikkatlice inceleyiniz.

Hatalı, eksik bildirim, gerçeğe aykırı beyan; burs/öğrenim kredisi almanızı engeller.

Kimliğiniz ile ilgili bilgileri, mutlaka nüfus cüzdanınıza bakarak cevaplayınız.

Bekar öğrenciler anne ve/veya babasına (evli öğrenciler ise kendilerine ve/veya eşlerine) ait aylık net gelirini tam ve doğru olarak yazmalıdır.

Burs ve öğrenim kredisi almaya hak kazanan öğrencilere ait bilgiler www.kyk.gov.tr internet adresinden öğrenilebilecektir. Ayrıca adrese herhangi bir tebligat yapılmayacaktır.

Başvuru bitim tarihine kadar başvuru bilgilerinizde güncelleme yapabilirsiniz.