Bursa'da yürütülen bir proje kapsamında yetiştirilerek çiftçilere dağıtılmaya başlanan tiago cinsi 700 bin çilek fidesinden elde edilecek ürünlerle ülke ekonomisine katkı sağlanması hedefleniyor.


Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa şubesi tarafından tiago cinsi çilek üretiminin artırılmasına yönelik proje kapsamında işbirliği protokolü imzalandı.


MÜSİAD Bursa Şubesinin Kültürpark'taki binasında düzenlenen imza töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ekonomik kalkınma yolunda Bursa'ya büyük görev düştüğünü söyledi.


Bu çerçevede her bölgenin yapısına uygun kırsal kalkınma ve gelişme öncelikli stratejiler uyguladıklarını belirten Altepe, "Her alanda yatırımcıyı destekliyoruz. Şimdi ise özellikle dağ yöremize yönelik, üretimi düşen ve yurtdışında da pazarı bulunan bizim için önemli bir değer olan tiago çileğinin üretimi, fidelerin dağıtımı, takibi ve pazarlamasıyla ilgili projeyi yönetiyoruz" dedi.


MÜSİAD Bursa Şube Başkanı Mustafa Gürses de Milletvekili Genel Seçimi'nin ardından ülkede belirsizliğin ortadan kalktığını ve büyük bir gayretle çalışmalarını sürdürdüklerini anlattı.


Proje ortaklarından Murat Bayazıt ise endüstriyel anlamda çok rağbet gören tiago çileğinin yıllar ilerledikçe düşen üretimini artırmak için yola çıktıklarını dile getirdi.