Zirvenin ev sahibi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, zirve başlamadan ABD Başkanı Barack Obama ile sabah saatlerinde bir araya gelecek. 1.5 saat sürecek bu görüşmenin ardından zirvenin resmi açılışı yapılacak. Erdoğan oturumların ardından önce Fransa Cumhurbaşkanı Hollande ile bir araya gelecek daha sonra da bu ikili görüşmeye Almanya Şansölyesi Angela Merkel katılacak. Bu üçlü görüşme de 45 dakika olarak planlandı.
Erdoğan'ın Obama ile görüşmesi 1.5 saat olarak planlandı. Sabah saatlerinde yapılacak bu görüşmenin aksine, Erdoğan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile gece yarısına yakın bir saatte bir araya gelecek. Resepsiyon ve yemekli oturumun ardından Putin ile Erdoğan, bazı ülkelerin itirazlarına karşın bizzat istediği “Terörizm, Mülteci Krizi” başlıklı çalışma yemeğinin ardından Putin ile 22.45'te bir araya gelecek. Bu görüşme ise 45 dakika olarak planlandı.
Obama'nın, Putin ile ikili bir görüşme yapması planlanmazken, geçen yıl G-20'den erken ayrılan Putin, bu defa basın toplantısı düzenlemeyi planladı. Ancak Putin için ayrılan basın toplantısı salonunun, diğer liderler için ayrılan salonlardan küçük olduğu öğrenildi. Zirve için 3 büyük, 3 de küçük basın toplantı salonu hazırlandı. Büyük odalar yaklaşık 300 kişilik buna karşın küçük odalar ise yaklaşık 100 kişilik.
Zirvenin pazartesi günü tamamlanmasının ardından Obama, zirveye katılan AB liderleriyle Ukrayna ve IŞİD konusunu değerlendirecek. Bu zirveye İngiltere Başbakanı David Cameron, Fransa Cumhurbaşkanı Nicholas Hollande, Almanya Şansölyesi Angela Merkel ve İtalya Başbakanı Matteo Renzi katılacak.
AB ile ayrı zirve 
Erdoğan, pazartesi günü ise AB Konseyi Başkanı Donald Tusk ve Komsiyon Başkanı Jean-Claude Juncker ile üçlü bir görüşme yapacak. Erdoğan, G20 zirvesinin devamını Avrupa'da sürdürmeyi hedefliyor. Uzun süredir talep edilen AB zirvelerine Türkiye'nin katılması önerisi kabul edilmeyince, Erdoğan, AB ile Türkiye arasında ayrı bir zirve buluşması istemişti. Bu talebin de kabul edildiği belirtildi. Şimdi zirveye tüm AB üyesi ülkelerin liderlerinin katılıp katılmayacağı merak ediliyor.