2015 yılı seçim atmosferinden çıkılmasının ardından, 2016 yılı FED ve faiz artırımı gündemi ile devam ederken, şirketler için yeni dönemde en önemli ihtiyaç “finansman” halini aldı. Şirketlerimiz dünya ile rekabet edebilmek için kendilerine en uygun finansman stratejisini geliştirmek, banka kredilerine paralel olarak doğru vadede ve düşük maliyette alternatif fonları temin etmek zorundadırlar. 

Ülkemiz özel sektörünün özellikle yabancı para cinsinden yükümlülüklerinde önemli artış yaşandığı bu dönemde, özkaynakların sermaye veya sermaye benzeri fonlar yolu ile güçlendirilmesi şirketler açısından büyük önem taşımaktadır. 

Halka Arz alanında yıllardır yaptığı çalışmalarla çok sayıda firmanın halka arzına aracı olan, halka arz ile birlikte bağımsız denetim alanında da öncü olma yolunda ilerleyen Ak Bağımsız Denetim ve SMMM A.Ş., son yıllarda Halka Arz ve Alternatif Finansman süreçlerinde tecrübeli bir kuruluş olarak öne çıkmaktadır.

Bu çerçevede, Ak Bağımsız Denetim ve Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde, Borsa İstanbul yetkililerinin katılımıyla 27 Ocak 2016 Çarşamba günü Tekirdağ Ticaret Odası Toplantı Salonu’nda “I. Halka Arz ve Alternatif Finansman Kaynakları” konulu bir konferans düzenlenecektir. 

Toplantıda, halka arz süreci ve Borsa İstanbul’da işlem görmenin şirketlerimize sağlayacağı faydaların yanı sıra alternatif finansman yöntemleri hakkında bilgilendirme yapılacaktır. Ak Bağımsız Denetim yetkilileri şirketlerin halka arz süreçleri hakkında bilgilerini aktaracak olup, ayrıca son dönemde oldukça hızlı bir gelişme kaydeden bono, tahvil, kira sertifikası gibi diğer borçlanma araçları ihraçlarına dair de önemli bilgiler verecektir. Katılımcılar toplantı gündemiyle ilgili olası sorularına birinci elden yanıt alma imkanı da bulacaklardır.

Katılmak isteyen şirket ve yöneticilerin 27 Ocak 2016 Çarşamba günü saat 14.00’de bu fırsatı değerlendirmelerini tavsiye ediyoruz.

Saygılarımızla,

 

PROGRAM 
 
“I. Halka Arz ve Alternatif Finansman Kaynakları” Konferansı
 
14:00 – 14:30      Açılış Konuşmaları 
Sn. Cengiz GÜNAY           Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Bşk.
Sn. Mustafa K. YILMAZ     Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı

14:30 – 15:30        Panel
Sn. Serhat GÖRGÜN             Borsa İstanbul A.Ş. Pazarlama ve Satış Direktörü
Sn. Doğuş Bektaş            Ak Bağımsız Denetim ve SMMM A.Ş. Kurucu Ortağı 
Sn. Mehmet ALDIKAÇTI   Berkosan Yalıtım ve Tecrit Maddeleri Ür. Ve Tic. A.Ş. Y.K. Başkanı
15:30-16:00             Soru/Cevap

 

Yer           :Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu
Tarih        : 27 Ocak 2016 Çarşamba
Saat         : 14:00