Online mağazaların uygun fiyatlar ile ürün satışı yapıyor olmaları ve Türkiye'de bulunamayan ya da fiyatlarının yüksek olduğu bir çok ürünü, yurtdışında ki mağazalarda daha uygun fiyatlara satın almanın mümkün olmasından dolayı, özellikle internet üzerinden güvenli bir şekilde ödeme yapmak için sanal kartlar kullanılmaktadır. Yapılan araştırmalara göre 2015 yılında en fazla tercih edilen ve 19 haneli kırılmaz kodu ile güvenli bir şekilde ödeme imkanı sunan paykasa, 40 bin üzerinde mağazada geçerli olması ve kullananlara güven vermesinden dolayı, çok yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.

Paykasa İle Nasıl Ödeme Yapılır ?

Paykasa sanal internet para kartı olması nedeni ile para miktarlarına göre 19 haneli pin kodu ile alışveriş yapabiliyorsunuz. Ödeme yapacağınız online mağazalarda, paykasa bulunması durumunda, bu ödeme yöntemini seçerek, açılan 3D ödeme ekranında, 19 haneli pin kodunu girmeniz ile birlikte, mevcut miktar karttan çekilerek, ödeme yapılmaktadır. Bu sayede sadece kart miktarına göre ödeme yaptığınız için, fazlasını ödemeden ve sorun yaşamadan ödemeyi gerçekleştirmiş olacaksınız.

Paykasa Para Miktarı Nasıl Arttırılır ?

Özel olarak İngiltere üzerinden üretilen bu kartların, 19 haneli koduna göre para miktarları belirlenmektedir. Eğer ödemeniz kart miktarından daha az olur ise, kart içerisinde kalan parayı başka bir yerde kullanabilir ya da yeni alacağınız paykasa kartı ile birleştirme yaparak, mevcut miktarı arttırabilirsiniz. Normal şartlarda kredi kartı ile aynı işlemi görüyor olsa'da, sadece içinde ki miktara göre para aktarabiliyorsunuz. Dünya genelinde yaygın olarak kullanılan sanal kartlar ile ödemenin daha güvenli olmasından dolayı, Türkiye'de de bazı online mağazalarda da paykasa kullanabilirsiniz.

Alışverişlerde Sanal Kart Kullanımı

Tamamen güvenlik amacı ile kullanılan paykasa kartı, kimlik bilgilerinizi saklamaktadır. Zaten almış olduğunuz sadece pin kodu olduğu için, hiç bir şekilde kimlik bilgilerinizi kullanmanıza gerek olmayacaktır. Sanal kart kullanımlarının yurtdışı alışverişlerinde yaygın olarak kullanılmasından dolayı, gümrüğe takılmayan ürünleri bu kart ile satın alabilirsiniz.

Resmi satış adresi olan www.netsiskart.com sitesinden, detaylı olarak bilgi alabilir ve kart miktarlarını da görebilirsiniz. Paykasa kartı, İngiltere menşeli olmasından dolayı, Euro kuru üzerinden satışları gerçekleşmektedir.

İlandır.