Sateen markasının temelleri 1978 yılında, baba Şahin Kurt tarafından atılmıştır. Daha sonra işlerin başına geçen oğulları Doğan, Efkan ve Birol Kurt markanın adını yükselişe geçirmiştir. Sateen’i e-ticarete taşıyan isim ise ailenin 3. Kuşak girişimcisi Orkun Kurt’tur. Kadın ve Erkek modasının öncülerinden olmayı başaran markanın serüveni ise şöyle;

Sateen’in Yönetim Kurulu Başkanı Doğan Kurt’un yılların bilgi birikimi ve deneyimi ile CEO Orkun Kurt’un genç, dinamik ve yenilikçi girişimi sayesinde, Sateen.com Mayıs 2012’de ürünlerini son kullanıcıyla buluşturmuştur. Tüm dünyada, babadan oğula devredilen işletme oranları sadece %10 iken, Sateen’in dededen toruna devam eden ticaret serüveni büyük bir başarı örneğidir. Böylece markanın tekstil sektöründeki toptancılık girişimi, alışveriş deneyiminin son gözdesi olan e-ticaret ile iyice ivme kazanmıştır.

200’den fazla çalışanı ile üretim gamını arttıran ve Türkiye’de toplam 10 mağazası bulunan Sateen, modaya yön veren kaliteli ve göz alıcı ürünleriyle, 18-35 yaş arası modaya önem veren kadın ve erkeklere hitap ediyor.  Çok yakında, bayilik sistemini de hayata geçirecek olan marka, Arap ülkeleri ve Slav ülkelerine de ihracat yapmakta.

Kış sezonlarında triko ve hırka modelleriyle göze çarpan marka, yaz sezonlarında ise bluzlar başta olmak üzere gömlek ve etek modelleriyle öne çıkıyor.

Sateen.com’un 2016 koleksiyonunda modern, şehirli, frapan, cesur ve iddialı seçimleri bulabilirsiniz. Markanın, yepyeni koleksiyonunda herkes kendinden bir şeyler bulabilir. Sokak stili, ofis stili, davetler için özel parçalar, maskülen dokunuşlar, romantik bir tarz, abiyeler, şık ve rahat adımlar için ayakkabılar ve çok daha fazlası!

Bir kadının gardırobunda olması gereken her şeyi, en şık haliyle üreten, kaliteli ürünleri anında kargo fırsatı ile hızlıca sahip olabilirsiniz.

Sateen.com’un ürün koleksiyonuna ulaşmak için www.sateen.com internet adresini ziyaret edebilirsiniz.

İlandır.