İstanbul, Ankara ve İzmir şehirleri başta olmak üzere Türkiye’nin tüm noktalarında bulunan araç kiralama firmalarının hizmet kaliteleri ve fiyat politikaları bir birinden farklı. Şuan birçok sektörde müşterilerin kolay karar vermesini sağlayan karşılaştırma sistemleri, artık araba kiralama firmaları için de mümkün. Sadece kurumsal ve online kiralama olanağı sunan rent a car firmalarının yer aldığı www.24saatrezervasyon.com sitesi günün herhangi bir anında Türkiye’nin tüm şehir ve havalimanları için oto kiralama firmalarının fiyatlarını karşılaştırarak sizin kolay karar vermenizi sağlamakta.

Uygulamalar ile 24 saat rezervasyon artık cebinizde

 Iphone ve Android uyumlu mobil cihazlar için hazırlanmış olan uygulamaları sayesinden tüm işlemleri mobil telefonunuzdan veya tabletlerinizden yapabilirsiniz. Sitenin işleyişi içinde herhangi bir kiralama faaliyeti yer almamakta. Sadece kiralama yapan rent a car şirketlerine yönlendirmekte ve işlemler kiralama firmasının kendi web sitesinde devam etmesini sağlamakta. Şuan Atatürk Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı, Esenboğa Havalimanı ve Adnan Menderes Havalimanlarından yoğun bir talep geldiği bildiren site yöneticileri, şehir merkezi ofislerinden de artan bir talebin olduğunu belirttiler. Araç kiralama sektörünün ileriki yıllarda daha büyük bir potansiyele sahip olacağını ön gören site yetkililer, bu tür bir uygulamanın rent a car sektörü için önemli olduğunu belirtiyorlar. Sitenin mobil tasarımda hazırlanmasına rağmen, Android kullanan cep telefonlar için https://play.google.com/store/apps/details?id=com.saatotorezervasyon&hl=tr adresinden, Iphone kullanıcıları için ise https://itunes.apple.com/uz/app/24-saat-rezervasyon/id1077546108?mt=8 adresinden yükleme yapabilirler.

Sektörün sorunu ve çözümü

Özellikle yaz aylarında artan kiralama talepleri beraberinde fiyatlarında yükselmesine sebep olmakta ve araç bulmakta zorluklar yaşanmakta, işte bu zamanlarda uygulama ve sitenin kullanıcılarına müsait araçları gösterme gibi bir hedefi bulunmakta. Ancak bu işlemlerin çokta kolay olmadığını belirten site yetkilileri, kiralık araç sektöründe müsait araç hesaplanmasının ve bulmasının özellikle yaz aylarında ve bayram dönemlerinde zorluğunu dile getiriyorlar. Hesapta olmayan araç kiralama sürelerinin kullanıcılar tarafından uzatılması veya araçların beklenmedik kazalarından dolayı sektörün araç planlaması yapmakta zorlandığını belirtiyor. Bu hususta kiralama firmalarıyla sürekli iletişim halinde bulunduklarını ve bu gibi olumsuzluklardan kullanıcılarının etkilenmemesi için çalıştıklarını açıklıyorlar. 

İlandır.