Turkvent, havalandırma ve iklimlendirme (HVAC) ürünlerinin Türkiye'de tanınmış tedarikçisi durumundadır.Firma, 2010 yılında, HVAC pazarında uzun yıllar tecrübesi olan profesyonelleşmiş kişilerce kurulmuştur. Kurumsal stratejisini geniş ürün yelpazesi içinde tek kaynaktan kalıcı ilişkiler kurmak için tasarlayan Turkvent, günümüz projelerinin tüm HVAC ekipmanlarını  tedarik edebilen konuma gelmeyi başarmıştır.

Özellikle son yıllarda yapı sektörünün hızla ilerlemesi, geniş ürün yelpazesine ihtiyaç duyulmasını sağlamıştır. Alışveriş merkezlerinde, hastanelerde, ofis binalarında, okullarda uygulanan iklimlendirme kalitesini arttırabilmek için kullanılan bazı ürünler; heatpumpchiller soğutma ve ısıtma grupları, klima santralleri,nem alma santralleri,hijyenik ameliyathane santralleri, ısı geri kazanım üniteleri, fancoil üniteleri, kanal tipi ve çatı tipi fanlar, hava terminalleri ve difüzörler olarak sıralanır. Bu ürünlerin yanında aynı ortamlarda yangın güvenliği açısından; Jet fanlar, aksiyel duman fanları, yangın damperleri ve otomasyon sistemleri de kullanılmalıdır. Bu ürünlerin tamamını ürün yelpazesinde bulunduran Turkvent, bu ürünlerin hızlı tedariği konusunda yerli ve yabancı üretim ortakları ile anlaşmalar imzalamıştır.

Çevre ve şehircilik bakanlığının ve belediyelerin,alışveriş merkezlerindeki hazır gıda (fastfood-restaurant) firmalarının mutfak egzos baca sistemlerinden yayılan yağ ve kokular için denetimleri arttırması ile, bu atık ağır partiküllü egzos havasının filtrelenmesi zorunluluğu gerekmiştir.Bu filtrasyon sisteminde kullanılan ve Turkvent tarafından ‘’Mutfak Egzos Santrali’’ diye adlandırılan paket ünite sırasıyla, elektrostatik filtre (yağ ve duman tutumu), aktif karbon filtre (koku ve gazların tutumu), yüksek verimli radyal fandan oluşmaktadır. İstenildiği takdirde endüstriyel mutfaklarda enerji verimliliğini arttırabilmek için ısı geri kazanımlı modellerini de sunan Turkvent firması, otomasyon grubu ile de sistemi akıllı binalara entegre edilebilmesine imkan sağlamıştır.

Ürün yelpazesine kolay erişim için günümüz gerçeklerini göz önünde bulunduran firma online ürün inceleme ve alışveriş sitesi http://klimafan.com ‘u 2011 yılından itibaren sürekli güncelleyerek iklimlendirme sektörüne sunmuştur.

Faaliyetini İstanbul Maltepe’ de sürdüren firma hakkında daha detaylı bilgi için http://turkvent.com.tr yi ziyaret edebilir, 0216 576 18 99 nolu telefondan irtibata geçebilirsiniz.

İlandır.