Uçak biletlerinden elde ettiğiniz tasarruflu paralar ile gittiğiniz yerlerde konaklama masraflarınızı karşılayabilirsiniz. İster yurt içi isterseniz de yurt dışı seyahatlerinizde ucuz bilet alarak sizlerde  çok karlı bir duruma geçebilirsiniz.

Ucuz bilet almanın püf noktaları nelerdir?

Erken rezervasyon denilen bir şey var!

Ucuz biletş atın almanın onlarca farklı yolu bulunmaktadır. Sizlerde gideceğiniz yer için daha aylar öncesinden erken rezervasyon yaptırarak ucuza uçak bileti satın alabilirsiniz.

Bilet almak için acele etmeyin!

Şayet gideceğiniz yer belli ise ve daha gitmeniz için aylar var ise bence son 50 gün kalıncaya kadar bekleyin bazen hava yolu firmalarının dönüşümlü ucuz bilet kampanyaları bulunmaktadır bu anı kollayın ve zamanı geldiğine kaçırmadan alın.

Ucuz bilet günlerini bekleyim

Haftanın her günü doluluk oranları aynı olmamaktadır. Bunun farkında olan fimalar özellikle en az yolcu ağırlayan günlerde ucuzu uçak bileti kampanyaları ile tasarruf etmenizi ağlamakta ve aynı zamanda sizleri de uçuşa teşvik etmektedir. Eğer aklınızda uçma planları varsa Ucuz bilet günlerini bekleyim derim.

Tatil günlerini dikkate alın!

Seyahat için özellikle resmi tatillere denk gelen günleri seçmeyin. Aksi halde yarı fiyatına alacağınız bir bileti tam olarak iki katına almış olursunuz. Özellikle tatil bitişlerinden  sonra ki haftalarda bilet fiyatları dip yapmaktadır. Eğer aceleniz yoksa ucuz bilet için resmi tatil günlerini dikkate alarak seyahat planları yapın.

Çeşitli hava yolu firmalarını kullanın

Ucuz bilet bulabilmek ilk amacınız ise arama motorlarını kullanarak onlarca firma içerisinden en ucuz bilet satan firmayı kolayca bulabilir ve ekonomik bir biçimde sizlerde uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

Ucuz bilet bildirimlerini alın!

Sizlere ucuz bilet bildirimlerini yapan ve bu bildirimleri sms olarak ileten forum sitelerine üye olun. Böylece bütçenize uygun bilet bulduğunuzda seyahate çıkarak ve işinizi en uygun şekilde halledersiniz.

Ek bagaj ücretleri tuzağına düşmeyin, hava yolu firmalarının uçak fiyatları değişkenlik gösterdiği gibi ek bagaj ücretleri de birbirinden farklılık göstermektedir. bazı firmalarda ek bagaj ücretleri bazen gerçekten dudak uçuklatmaktadır.

Sizlerde biletinizi ucuza alayım derken ek bagaj ücreti ile iki katını ödemek durumunda kalmayın. Biler alırken mutlaka ek bagaj ücretlerini dikkate alın.

Gideceğiniz yerin havalimanına inmeyin!

Bazen gideceğiniz yerin hava limanı meşhur olduğu için bilet fiyatı da bu oranda artış gösterebilir bunun yerine diğer bir havalimanına iniş yapmayı deneyerek biletinizi ucuza alabilirsiniz.

Biletleri tek etek satın alın!

Ucuz bilet almanın diğer bir yolu da istediğiniz yerde oturmak değil, bulduğunuz yerde oturmaktır. Özellikle toplu olarak çıktığınız tatillerde yan yana oturmak pahalıya mal olurken tek tek satın alınana dağınık koltuklar çok daha bütçe dostu olabilir.

Para iadesi yapan sitelerden bilet alın.

Uçak bileti fiyatları oldukça maliyetlidir. Şayet bir bilet satın alıyorsanız bunu yaparken çeşitli olumsuzlukları da göz önüne alarak para iadesi yapan sitelerden bilet atın alın. Aksi halde tüm paranız çöpe gidebilir.

https://enucuzucakbilet.org bağlantı adresi üzerinden en ekonomik uçak bileti fiyatlarını öğrenebilir, satın alabilirsiniz. Dilerseniz gitmeyi düşündüğünüz yurt içi veya yurt dışı seyahatleriniz için de fikir sahibi olabilirsiniz.

İlandır.