Uygun Fiyat Mağaza Dekorasyonu

Her şeyden evvel önemle ve özenle vurgulamamız gereken en önemli konu, dekorasyon da fiyatın belirlenmesinde ki en başta faktör, sizin ne istediğinizde saklı olduğu gerçeğidir. Yani, sizin dekore ettirmek istediğiniz alan, bu alanın fiziki deformasyonunda ki boyutun ne olduğu, dekore ettireceğiniz alanın kırılıp dökülecek yerleri var mı? yoksa direkt dekorasyona mı geçilecek gibi sorular da saklıdır. Ayrıca dekore ettireceğiniz alanda ki dekorasyon algınız da çok önemli bir elemandır. Sizin dekorasyon anlayışınız nedir, nereye kadardır ve dekorasyon anlayışınızın kalite düzeyin de ki sınır nerelere tekabül etmektedir.

Bütün bu sorular, Uygun Fiyat Mağaza Dekorasyonu durumuna ne kadar olanak veriyor sorusuna cevap içermektedir. Mesela, siz mağazanız da vasat bir dekore isteyebilirken bir başkası daha köklü ve daha kapsamlı bir dekorasyon isteyebilir. Dolayısıyla mağaza dekorasyonlarında fiyat belirleme de birincil değişmez sizin ne istediğinizde ve neyi ne kadar istediğiniz de saklıdır. Daha da ötesi, dekore istediğiniz malzemelerin kalitesi de çok önemli bir işlev kazanmaktadır. Yani dekorasyon yapımın da kullanılan malzemelerin kalite düzeyleri, teknolojiden hangi oran da beslendikleri, modüler olup olmamaları, vasat bir firma mı yoksa profesyonel bir firmanın imalatından mı geçecek gibi anaç başlıklar pek tabi ki dekorasyon fiyatlarında ciddi oynamalar ve hatta ciddi sapmalar meydana getirmektedir. Bazı mağazalar aylık, bir kaç aylık, mevsimlik dekorasyonlar istemektedirler. Yani kısmi olmakla beraber lokal müdahaleler bu tip mağazacılık anlayışın da yeterli görülebilmektedir. Ama bazı mağazalar ve kişiler için dekorasyon işi orta ve uzun vadelere yayılabilmektedir. Durum böyle bir kimliğe büründüğü zaman bu iki prototip arasında ki fiyat aralığı da elbette ciddi farklılıklar arz edecektir.

Hülasa dekorasyon işi, sınırları kolay kolay çizilebilir bir sektör değildir. Geniş bir hizmet kapasitesine sahip olması dolayısıyla hayli geniş bir hitap kitlesi de mevcuttur. Böylesi büyük değişkenler üzerine oturmuş olan dekorasyon işlemin de her malzemenin, her müdahalenin ve hatta atılacak en küçük fırça darbesinin bile çıkacak fiyatta belirleyici bir etkisi bulunmaktadır. Bu anlam da siz ne istiyorsunuz, nasıl istiyorsunuz, ne kadar istiyorsunuz ve kullanılacak ürünlerin kalite düzeyini nerde noktalıyorsunuz sorularına bütçeniz çerçevesi içerisin de bir cevap bulabiliyorsanız eğer, Uygun Fiyat Mağaza Dekorasyonu sorununa da anlamlı bir cevap vermişsiniz demektir.

Açıklama: http://i.guim.co.uk/static/w-620/h--/q-95/sys-images/Travel/Pix/pictures/2011/8/8/1312802260007/Garments-007.jpg

Mağaza Vitrin Dekorasyonu

Mağaza dekorasyonu zorlu bir süreçtir. Işıklandırması, vitrin tasarımını, iç dizaynı, konumu gibi etkenler dekorasyonda çok etkilidir. Bu süreçlerin doğru bir şekilde yapılması mağaza için olumlu sonuçlar verirken, yanlış yapılması durumunda istenmeyen sonuçlarla karşılaşılır.

Büyük alışveriş mağazalarına nazaran cadde üzerindeki mağazalarda vitrin tasarımı çok önemlidir. Şık bir tasarımla düzenlenen vitrinle müşterinin dikkatini çekmesi hedeflenir. Sonra da mağaza konseptine uygun olarak dekore edilen vitrinle müşterinin mağaza içinde rahat hareket etmesi sağlanır. Vitrinler müşterileri mağazaya çekmek ve müşterilerin ürünler hakkında fikir sahibi olması açısından bir şanstır. Mağazanın kişiliğini yansıtır vitrinler. Dış görünüşün insan hayatında çok da bir önemi olmasa da mağaza vitrin dekorasyonu için bu çok önemlidir. Mağaza vitrin dekorasyonunda kargaşalık olmamalıdır. Vitrin aşırı doldurulup, müşteriyi hangi ürüne odaklanması konusunda endişeye düşürmemeliyiz. Böyle bir durumda müşteri tercih yapmada zorlanır ve istediği üründe olsa almaktan vazgeçebilir. Ya da o kadar ürün içinde istediği ürünü göremeyebilirler. Vitrinlerde mağazanın içinde hangi ürün satıldığı müşteriye iyi yansıtılmalıdır. Amacından çıkarılmamalıdır vitrinler. İlan asmak, reklam yapmak için kullanılmamalıdır.

Çünkü müşteriler vitrindeki ürünlerden fazla böyle şeylere daha çok dikkat çekerler. Vitrindeki ışıklandırma da ürünlerin müşteriye doğru yansımasında çok etkilidir. Her zaman ışıl ışıl vitrinler dikkat çekmektedir. Vitrine yerleştirilen ürünlerin farklı yükseklikte ve farklı yoğunlukta olması vitrinin daha çekici görünmesine olanak sağlar. Mağazalarda dikkat çeken en önemli ayrıntılardan biri de cansız mankenler ve dizilişleridir. Bu mankenlerin sıra sıra dizilmesi yerine değişik tarzlarda ve şekillerde dizilmesi mağaza önünden geçen herkesi mağazaya baktırmaya yeterli olacaktır. Günümüzde teknolojik sine vizyonlarda vitrinlere ayrı bir güzellik katmaktadır. Arka planda ürünleri gölgede bırakmayacak fonlar ve fon perdeleri seçilmelidir. Vitrinleri mevsimsel olarak ya da özel günler için farklı şekillerde dekore edebiliriz. Ama ne yaparsak yapalım nasıl şekil verirsek verelim mağazanın amacı dışına çıkacak bir hata yapmayalım. Mağazanın uzaktan da fark edilmesi için vitrin dekorları için geniş ve canlı temalar seçmeliyiz. Ayrıca vitrindeki ürünün mağaza içinde olması gereklidir. Müşteri ürünü almak için mağazaya girdiğinde ürünün devamının olduğunu bilmesi müşteriyi oldukça memnun eder.

Mağaza vitrin dekorasyonu mağazanın ilerlemesi için çok önemlidir.

MUIZ TASARIM
Telefon: +90 536 070 0473
E-mail: info@magazadekorasyonlari.com

İlandır.