Bilindiği üzere paykasa kartlar, en güvenilir ödeme gereçleri arasında yer almaktadır. En güvenilir site olarak https://www.paykasaal.gen.tr/ satış sitesini ziyaret edebilirsiniz. Güvenlik kavramı, alış veriş yapılacak, online sistemler ile ilgilidir. Her şeyden önce, her hangi bir online mağazadan alış veriş yapmadan önce, bahse konu mağazanın internet adresinin kopya olup olmadığına, dikkat etmek gerekmektedir. Günümüzde dolandırıcılığın yeni şekli, kopya alış veriş siteleri olarak bilinmektedir.

Paykasa ile ödeme sistemini destekleyen online mağazaların, internet adreslerine, doğrudan giriş yapılmalıdır. Reklamlar ya da sms’ler aracılığı ile veya elektronik postalar aracılığı ile gelen linkler, üzerinden alış veriş sitelerine girilmemesi, bir alışkanlık haline getirilmelidir. Her hangi bir mağazadan alış veriş yapmadan önce, o sitenin gelen reklamlarına değil, doğrudan adresine erişmek, önemli bir güvenlik tedbiridir. Arama motorlarının araç çubuğuna, doğrudan site adresinin yazılması ve bu adres üzerinden alış veriş yapılarak paykasa ile ödemenin yapılması, güvenli alış veriş anlamına da gelecektir. Dikkat dilecek diğer önemli bir konuda, online iletişim araçlarında, yani akıllı telefonlar,  bilgisayarlar ya da tabletlerde, virüs programlarının güncel halde bulundurulmasıdır. Bu şekilde zararlı yazılımlar engellenmekte ve kişisel bilgilerin ele geçirilmesinin önüne geçilmektedir. Kişisel olarak uygulanabilecek diğer bir tedbir ise, paykasa kart şifrelerinin, internet erişimi olan cihazlara kaydedilmemesidir. Bazı bireyler, paykasa kart satın almakta, aldıkları kart şifrelerini, kaybetmemek maksadı ile telefonlarına ya da tabletlerine veya bilgisayarlarına kaydetmektedir. Bilinen birkaç zararlı yazılım, uzaktan erişim ile bahse konu cihazlara girebilmekte ve içerisinde bulunan bilgileri alabilmektedir. Bu neden ile elektronik cihazlara yani internet bağlantısı olan cihazlara, paykasa şifrelerinin kaydedilmemesi gerekmektedir.

Paykasa Kart Neden Yetkili Temsilcilerden Alınmalıdır?

Dolandırılmak ve neticesinde maddi kayıp yaşamak istemiyor iseniz, paykasa kart satın al işlemlerini, yetkili temsilciler aracılığı ile yapmalısınız. Paykasa kart satışı konusunda, yetkili olduğunu ifade eden ya da her hangi bir ifade kullanmadan kart satışı yaptığını söyleyen bazı kişi ya da kuruluşlara, rastlanmaktadır. Elde edilen bilgilere ve yaşanan tecrübelere göre, dolandırıcı olarak isimlendirilen bu kişi ya da kuruluşlara müracaat edilmesi halinde, ön ödeme miktarlarının gönderildiği, genelde 16 haneli şifrelerin alındığı, ancak, bu şifrelerin, sıradan rakamlar olduğu ve kullanılmadığı görülmektedir. Kısaca ifade edilecek olunur ise, bu tip kişiler, paraları hesaplarına almakta, 16 adet rakamı, paykasa kart olarak ihtiyaç sahiplerine vermekte ve sonra ortadan kaybolmaktadır. Böyle bir durum ile karşılaşmak istemiyor iseniz, işletmemiz gibi, yetkili temsilcilere ulaşmanız gerekmektedir. Sizlere, paykasa kart satışı ve paykasa kart satış sonrası hizmetleri alanına da yetki veren işletmemiz, Türkiye’de paykasa kart satış işlemleri konusunda yetkilendirilmiş olan tek şirkettir. 

İlandır.