Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin,  şubeleri bulunan bütün illerde çadırlar kurarak yanıltıcı Reklam yapan firmaları  teşhir edeceklerini böyledi.
Şahin, Cumhuriyet Meydanı'nda kurdukları "Tüketici Çadırı"nda  düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'de ticaretin büyük oranda reklamlarla yürütüldüğünü belirtti.

Reklamlarla ilgili de birçok yönetmelik bulunduğunu ifade eden Şahin,  şöyle konuştu:

"Tüketici Kanunu içinde de yanıltıcı reklamlara atıfta bulunan  maddeler var. 'Tüketiciyi yanıltıcı reklam yapamazsınız' deniyor. Bununla ilgili  cezalar da var ama reklamlara baktığımızda bu iş böyle olmuyor. Biz her ay bu  çadırı burada kurup yanıltıcı reklamları teşhir etmeye devam edeceğiz. Hangi  yanıltıcı reklamı buraya sığdıracağımızı da şaşırdık. Çünkü bir hayli yanıltıcı  reklam var. Hatta yanıltıcının ötesinde yalana bile dönüşüyor bu reklamlar.  Yanıltıcı reklam bir noktada belki tolere edilebilir ama yalan reklam o kadar çok  ki. Biz bu reklamları teşhir ederek halkın aslında kandırıldığını, bunların çok  da güvenilir firma olmadığını göstermek adına böyle bir çalışma yaptık.  Tüketiciler Birliğinin şubesi bulunan bütün illerde de meydanlara çadırlar  açılarak yalan ve yanıltıcı reklam yapanlar, tüketicinin bilgi eksikliğini  istismar edenler teşhir edilecek."