Nevşehir’de hobi olarak işten arta kalan zamanlarında nikah şekerleri yapmaya başladığını ve bu süre zarfında hayalinin kendisine ait bir iş yeri açmak olduğunu ifade eden 38 yaşındaki Sema Tosun hayallerine kavuştuğunu söyledi.

Tosun, “Özel bir şirkette 20 yıl boyunca muhasebe bölümünde görev yaptım. Bu süre zarfında iş yerimden arta kalan zamanlarda çeşitli el sanatları yaparak ek kazanç elde etmeye çalışıyordum. Sonrasında sabun, süs sabunu, kokulu taş yaparken bunu sürekli hale getirmek istedim. Bundan bir yıl önce KOSGEB tarafından açılan girişimcilik kursuna katıldım. Bu kurstan almış olduğum belgeyi değerlendirmem gerektiğimi düşündüm. Ve sürekli kendime ait bir iş yeri kurma hayalinde içerisindeydim. Bunu gerçekleştirmek içinde Ocak ayında atılıma başladım. Daha önce görev yaptığım iş yerinden ayrılarak kendi iş yerimi açtım. Şuan kendi iş yerimde ağırlık olarak nikah şekeri yapıyorum. Ayrıca gelin el çiçekleri, kokulu sabunlar, kokulu taş, düğün ve kına malzemeleri yapıyorum. Bunun yanı sıra müşterilerimin değişik isteklerini de yapabiliyorum” diye konuştu.

Evde başlamış olduğu nikah şekerlerini şimdi Türkiye’nin çeşitli illerine gönderdiğini ifade eden Tosun, “Daha önce bu işi evde yaptığım sürede internetten siparişler alabiliyordum. Hatta yurt dışına gönderdiğim zamanlar da oldu. Şu an iş yerimi açtığım için işlerim tabi ki kolaylaştı. Türkiye'nin çeşitli illerine siparişler yapıp gönderebiliyorum” dedi.