Yeni nesil değişim piyasası olan E-Dinar,  bilgisayarların birbirleriyle herhangi bir sunucuya ihtiyaç duymadan bilgi alışverişi yapmasını sağlayan P2P tabanlı alt yapısı ile kullanıcılar arasında faizsiz para transferi işlemlerinin güvenli bir şekilde yapılmasını sağlıyor.

Son yıllarda sayıları hızla artan P2P uygulamaları açık kaynak yanlısı internet kullanıcıları tarafından destekleniyor. P2P ile çalışan E-Dinar, Asya'nın online çevrimiçi borsası ünvanı ile birlikte faizsiz sistemi sayesinde banka ve borsalara göre alternatif olarak öne çıkıyor.

P2P teknolojisinden kısaca bahsetmek gerekirse Peer-to-peer yazılımlarıyla, kullanıcılar her türlü dijital içeriklerini uygulamaları kullananlarla paylaşabiliyor.

Kullanıcı yakın bir sunucuya bağlanmasıyla kullanıcının dosyaları veritabanına ekleniyor. Aramalar gittikçe genişleyen bu veritabanları üzerinde yapılıyor. İnternete bağlı kullanıcılar P2P programlarıyla birbirlerini bulup dosya transferine başlıyorlar. P2P'de video, resim, belge, film, müzik, bilgisayar yazılımları gibi içeriklere erişilebiliyor.

Peer-to-peer E-Dinar üzerinden ticaret nasıl yapılıyor?

Ülkeler arası Asya çevrimiçi borsası olma özelliği taşıyan E-Dinar sistemi içinde yer alan kullanıcılar arasındaki para transferi işlemleri P2P protokolü ile gerçekleştiği için hiçbir faiz alınmıyor.

Şifrelenmiş işlem takibi yapmayı sağlayan bir veri tabanı sistemi olan Blockchain teknolojisi, bir merkeze bağlı olmaksızın işlem yapmaya izin veriyor. Böylece işlemler direkt olarak alıcı ile satıcı arasında ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Bundan dolayı E-Dinar sistemi borsalar ve bankalara göre kolay ve uygun fiyatlı bir alternatif olarak öne çıkıyor.

Yapılan işlemlerin dijital imza ile korunduğu E-Dinar'da 3 adımda satış ve alış yapabilmek mümkün olabiliyor. Öncelikle istenen bilgileri doldurarak E-Dinar'da üyelik hesabı açmak gerekiyor. Sisteme kayıt olduktan sonra e-posta, telefon numarası, sosyal medya hesapları kullanılarak giriş yapılabiliyor. Daha sonra ilgili alanlara hesap numarası ve alım-satım istekleri ile ilgili bilgiler eklendikten sonra profil kullanıma hazır hale geliyor.

1000'den fazla aktif tüccarın yer aldığı E-Dinar'da günlük Ad-Hoc Ağı içindeki P2P borsasında Asya, Güney Amerika ve Doğu Avrupa'dan işlem yapan 65 binden fazla üye bulunuyor. İşlem sayısının 1000'den fazla oldu E-Dinar'da kısa süre içinde birkaç milyon ciro elde edildi.

E-Dinar'ın kullanıcılara sağladığı teminatlar şunlar

- E-DİNAR dolandırıcılığa karşı P2P değişimi ve korunması ile ilgili işlemlerin güvenliğini garanti edilmesi

- Bir gün içinde kullanıcılar arasındaki haksız değişim durumlarında meydana gelebilecek kayıp fonların % 100 geri dönüş;

- Sahtekarlık önleme;

- Güvenlik amaçlı kullanıcı gizliliğini sağlamak;

- Blockchain teknolojisiyle çalışmak;

- Özel P2P alışverişi kullanılabilmek;

- Döviz günü için en fazla % 0,65 majning ikramiye;

- Rusça, İngilizce ve Çince teknik destek erişim;

- Ortak cryptocurrencies arasındaki işlemler ve P2P paylaşım sitesi için düşük komisyon oranı

- Operasyonlar ve sistem kullanımı için kolaylık.

E-Dinar sistemi hakkında bilgi almak için aşağıdaki adresleri ziyaret edebilirsiniz;

Web: https://p2p.e-dinar.asia/

E-DİNAR: https://newcryptowallet.biz