Bünyamin Çelik ANTALYA 
Antalya'da kurulan ve "Türkiye'nin Disneylandı" olacağı belirtilen "The Land of Legends" isimli tema parkı tamamlanmak üzere. Antalya Belek’te 1 Temmuz’da kapılarını ziyaretçilere açacak olan tema park, özellikle çocukların ilgisini çekmeyi hedefliyor. Türkiye turizmine katma değeri yüksek bir proje kazandırdıklarını belirten Rixos Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, "The Land of Legends Theme Park, hayata geçireceğimiz yeni nesil eğlence destinasyonlarının ilk halkası. Bu proje ile sadece bir otel, temalı park, alışveriş üniteleri, su parkı değil, hepsinin ötesinde yeni bir destinasyon oluşturuyoruz. Antalya'nın zengin ürün çeşitliliğine yeni renk getirecek olan bu projeyi hayata geçirmekteki amacımız, ülkemizi ve yakın coğrafyamızı kapsayan bölgede yaşayan yaklaşık 3 milyar insanın eğlence ve tatil kararlarını verirken ilk tercihleri arasında yer almak" dedi. Parkın ilk etabını temmuzda açacakları yatırımlarının maliyetinin 1.5 milyar lirayı bulduğuna işaret eden Tamince, projenin tüm etaplarının 2018’de tamamladığında 4 milyar liralık bir yatırımın ortaya çıkacağını kaydetti.
4 BİN KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAYACAK
Önemli olan noktalardan birinin de inşai yatırımın yanı sıra pek çok yeni özelliği barındıran The Land of Legends'ta teknolojiye, şovlara, sahne ve görsel sanat tasarımına yaptıkları yatırımlar olduğunu vurgulayan Tamince, "Yatırımın yarısına yakını öz kaynaklarımızla gerçekleştirdik. Biz 2-3 yıllık perspektiflere göre yatırım yapmıyoruz, yaptığımız yatırımın süresi zaten 5-6 yıllık. Ülkemizin dününe ne kadar güvendiysek, geleceğine daha da fazla güveniyoruz. Çok doğru bir iş yaptığımıza inanıyoruz ve bundan sonraki süreçte de yepyeni konseptlerle ülke turizmine değer katmaya devam edeceğiz" diye konuştu. Tamince, 800 bin metrekare alan üzerine kurdukları parka yılda 15 milyon ziyaretçi beklediklerini dile getirdi. Parkın tamamlandığında yaklaşık 4 bin kişiye istihdam sağlayacağını anlatan Tamince,  kısa sürede görmüş oldukları ilgiden memnun olduklarını dile getirdi. Ayrıca Tamince sadece konaklayacak kişileri değil, günübirlik eğlenmek isteyen ziyaretçileri de hedeflediklerini bildirdi.

Alışveriş Emaar’a şovlar Dragone’ye emanet

Rixos Hotels’in yapımına 2013 yılında başladığı ‘The Land of Legends’ tema parkında Emaar Gayrimenkul PJSC ile stratejik ortaklığa giderken tema parkta eğlence işi Dragone Productions’a emanet edildi. Las Vegas, Macau, Paris, Wuhan, Dubai ve Rusya’da gerçekleştirdiği gösteriler 100 milyondan fazla kişi tarafından izlenen Dragone Productions’ın kurucusu ve sanat yönetmeni Franco Dragone, şovlarını Land of Legends Theme Park ile Türkiye’ye taşıyor.