Dolar bugün ne kadar? 10 temmuz dolar kaç lira? Cuma günü 4,60'ın altına inen dolar düşüşünü yeni haftaya da taşıdı. Kur bu sabah ilk işlemlerde 4,55 seviyesinden açıldı. Ardından 4,5125 seviyesine kadar gerileyerek  4 haftanın en düşük seviyesini gördü.

Uzmanlar, küresel piyasalarda artan risk iştahının pay piyasalarında alımların güçlenmesine, doların ise diğer para birimleri karşısında değer kaybetmesine neden olduğunu belirtti.

Euro/TL, 5,31 seviyesinin üzerinde işlem görüyor. BIST 100 endeksi yüzde 1,3 yükselişle 100 bin puanın üzerini gördü. Endeks günün ilk yarısında yüzde 1,77 değer kazanarak sürekli müzayede işlemlerine verilen araya 100 bin 478,49 puandan girdi.

Uzmanlar, yurt içinde bugün açıklanması beklenen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk kabinesinin üyelerinin takip edileceğini, ayrıca çarşamba günü cari işlemler dengesi ve cuma günü piyasalar kapandıktan sonra yayımlanması beklenen kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings'in Türkiye değerlendirmesinin yatırımcıların odağında olacağını ifade etti. 

Teknik açıdan dolar/TL'de 4,49'un destek konumunda olduğunu ifade eden uzmanlar, 4,55'in ise direnç konumuna gelebileceğini söyledi.