10 Ağustos dolar fiyatları ne kadar, euro fiyatları kaç TL, dolar ne kadar oldu? gibi aradıklarınız burada yer alıyor. Dolar ve euroda son dakika bilgileri, fiyatları ve kurdaki hareketlilik ile ilgili detaylara anlık ulaşabilirsiniz. Günlerdir yükselişe geçen ve dün piyasaların kapanmasıyla birlikte 5,50 seviyelerinde olan dolar kuru bugün yine yükselişe geçti. Dolar bu sabah uluslararası piyasada 6,0302 seviyesini gördü. Euro/TL ise 6,9288 seviyelerine kadar yükseldi. İşte güncel dolar fiyatları...

08:00 Dövizde yeni seviyeler

Türkiye ile ABD arasında yaşanan sorunların aşılması için yola çıkan heyet Türkiye'ye dönerken TL fiyatlamasında Türkiye-ABD ilişkileri yüksek hassasiyet taşımaya devam ediyor.

Bunun yanında gözler bugün Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açıklayacağı yeni ekonomik modele çevrildi. Orta Vadeli Plan kapsamında, 2019 yılı büyümesinin %3-%4 aralığında olması, enflasyonun en kısa sürede tek haneye inmesi için güçlü bir politika birleşimi ve tedbir seti OVP kapsamında detaylı olarak planlanacaktır. Cari açığın ise yüzde 4 civarlarında dengeleneceği bekleniyor. 

Haber akışı izlenirken bu sabah Dolar/TL, Euro/TL ve Sterlin/TL'de yeni rekorlar kaydedildi.

Dolar/TL 6,0302'ü gördü.

Euro/TL ise 6,9288'i test etti.

Sterlin/TL'de görülen tarihi seviye ise 7,3963 oldu.

Washington'da bulunan Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal'ın başkanlık ettiği Türk heyeti, tarifeli uçakla dün yurda geldi.