BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Hazırlayan: Murad Tamer murad.tamer@tg.com.tr
Euro 2016
 

Putin'den EURO 2016 öncesi İngiltere'ye gözdağı

Rusya Devlet Başkanı Putin, EURO 2016'da İngiltere ile oynayacakları maç öncesinde İngiliz açıklarına bir saldırı denizaltısı gönderdi. İngiliz Kraliyet Donanması tarafından fark edilen denizaltı yüzünden Rusyalara büyük tepki yağdı.

08.06.2016 - 15:22
Putin'den EURO 2016 öncesi İngiltere'ye gözdağı

Rusya Başkanı Vladimir Putin, Cumartesi günü İngiltere'yle oynayacakları Euro 2016 maçı öncesi İngiltere açıklarına bir saldırı denizaltısı gönderdi. Stary Oskol adlı bir Rus saldırı denizaltısı, İngiliz kıyılarına yakın bir mesafede Kraliyet Donanmasına ait HMS Kent fırkateyni tarafından durduruldu. Füze ve torpidolarla donatılmış denizaltı Kuzey Denizi'nden Manş Denizi'ne girerken fark edildi.

"SINIRLARIMIZ KORUNDU"

İngiliz basınında haber için 'Sınırlarımız İngiltere'nin kahramanları tarafından korundu' derken fotoğraflarda Rus denizaltısı ve İngiliz fırkateyninin ne kadar yakınlaştığı görülebiliyor.

CUMARTESİ GÜNÜ İNGİLTERE - RUSYA MAÇI VAR

Haberde bu gelişme, Cumartesi akşamı oynanacak EURO 2016 maçı öncesi Putin'in yaptığı bilinçli bir kışkırtma hamlesi olarak değerlendirildi. Putin'in bu davranışı İngilizler tarafından yoğun bir şekilde de eleştirildi.

Stary Oskol denizaltısının, anti denizaltı bir fırkateyn eşliğinde Dover Boğazı'ndan güvenli bir şekilde geçirileceği açıklandı.


 

  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
PUAN DURUMU
Reklamı Geç
KAPAT