BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Hazırlayan: Murad Tamer murad.tamer@tg.com.tr
Euro 2016
 

Bakan: Gruptan çıkmayı başaracaklardır

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, EURO 2016'da mücadele eden Türk Milli Takımı ve Fransa'da 2016 Olimpiyat Elemeleri'nde mücadele eden A Milli Kadın Basketbol Takımı hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

15.06.2016 - 13:50
Bakan: Gruptan çıkmayı başaracaklardır

Bakan Kılıç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, D Grubu'nda ilk maçında Hırvatistan'a kaybetmesine rağmen milli takımdan ümitli olduğunu söyledi. Milli takımın grupta kalan diğer maçlarda en iyi performansını ortaya koyacağını aktaran Kılıç, "Önümüzdeki maçlara bakıyoruz bundan sonra. Önümüzdeki maçlardaki performansımızla gruptan çıkma noktasındaki ümidimiz devam ediyor. Bu anlamda teknik heyet ve futbolcularımıza güveniyoruz. Onlar da en iyi şekilde performanslarını göstererek gruptan çıkmayı başaracaklardır, diye ümit ediyorum." ifadelerini kullandı.

Basketbolculara güveniyor

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Fransa'da 2016 Olimpiyat Elemeleri'nde mücadele eden A Milli Kadın Basketbol Takımı'nın olimpiyat vizesi alacağına inandığını aktardı. Elemelerde ilk maçından galip ayrılan milli takımın durumunu değerlendiren Kılıç, "İnşallah Kadın Basketbol Milli Takımımız iyi bir performansla Brezilya'nın yolunu tutacak. Kendilerine buradan başarılar diliyoruz." diye konuştu.

Gençlik kampları
Kılıç, yaz dönemi gençlik kamplarına da değinerek, şunları kaydetti:
"Şanlıurfa, Bursa, Samsun, İç Anadolu, Ege’den kardeşlerimizin bir arada sportif, sosyal ve kültürel faaliyetler yaptıkları bir ortam içerisinde güzelce tanışarak mektup yazıyorlar. Türkiye’deki farklı yerlere, bizlere mektuplar yazıyorlar. Onlardan arkadaşlarının ailelerine mektup yazmaları yönünde ricam oldu. Zaman zaman bizlere de mektupları oluyor. Kamplardaki yaşadıkları güzel anıları bizlerle paylaşıyorlar, aktarıyorlar. Kampların farklı şekillerdeki devamını istiyorlar. Ülkemizin ve milletimizin geleceğinin gençlikten oluşacağı bilincinden hareketle onlara ne yapabilirsek azdır diye düşünüyoruz."

"Kamp sayısı 27 oldu"
Geçen yıl 56 bin civarında gencin kamplara katıldığına dikkati çeken Bakan Kılıç, sözlerini şöyle tamamladı:
"Bu yıl bu sayıyı 70 bine çıkarmış durumdayız. Bu artarak devam edecek. Yılın her ayı kamp yapma kabiliyetine ulaştık. Kamp sayımız 27 oldu. Bunların sayısı artmaya devam ediyor. Bu kamplarla gençlerimize çok daha farklı birlik ve beraberlik ruhunu yaşatmak imkanımız olacak."

  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
PUAN DURUMU
Reklamı Geç
KAPAT