BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Hazırlayan: Murad Tamer murad.tamer@tg.com.tr
Euro 2016
 

Almanya'nın efsanesi Özil'e sahip çıktı

EURO 2016 Şampiyonasında Almanya'nın 2-0 kazandığı Ukrayna karşılaşması öncesi Alman milli marşını söylemediği için tepki çeken Mesut Özil'e, Almanya'ya EURO 96 zaferini getiren Berti Vogts sahip çıktı.

16.06.2016 - 09:38
Almanya'nın efsanesi Özil'e sahip çıktı

Almanya'ya EURO 96 zaferini getiren teknik adam Berti Vogts, seremonide Alman milli marşını söylemediği için yoğun eleştiriler alan Türk asıllı yıldız Mesut Özil'e sahip çıktı.

"MARŞ SÖYLEYECEĞİNE PAS VERSİN"

Hürriyet Gazetesinin haberine göre; Almanya'nın 2-0 kazandığı Ukrayna karşılaşması sonrası Mesut'un marş için eleştirilmesini inanılmaz derecede anlamsız bulduğunu belirten Vogts, "Mesut'un marşı söylemesi yerine Bastian Schweinsteiger'e verdiği gibi pas vermesini isterim. Ben de futbolculuğumda ve milli takımdaki görevim esnasında milli marş söylemedim. Franz Beckenbauer, Gerd Müller, Sepp Meier ve Wolfgang Overath da söylemezdi" diye konuştu.

TÜRKÇE TEPKİLERLE DE DİKKAT ÇEKMİŞTİ

Geçen hafta Almanya'da son dönemde tırmanışa geçen ırkçılık söylemleri sonrası Mesut Özil aşırı sağcı AFD Partisi tarafından hedef gösterilmişti. Mesut Özil zaman zaman karşılaşmalar esnasında verdiği Türkçe tepkilerle nedeniyle de basının dikkatini çekmişti.

  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
PUAN DURUMU
Reklamı Geç
KAPAT