BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Hazırlayan: Murad Tamer murad.tamer@tg.com.tr
Euro 2016
 

İngiliz holiganlar Türk taraftarlara saldırdı

Eyfel Kulesinde kurulan taraftar bölgesinde iftara dakikalar kala, İngiliz holiganlar ile Türk taraftarlar arasında kısa süreli arbede yaşandı.

18.06.2016 - 12:03
İngiliz holiganlar Türk taraftarlara saldırdı

Fransa’da devam eden Euro 2016’da İngiliz taraftarlar olay çıkarmaya devam ediyor.

RUSLARLA KAVGA ETMİŞLERDİ
Turnuvada Rusya ile oynadıkları ilk maçta ortalığı birbirine katan, karşılıklı kavgaların artması ile ülkelerinin turnuvadan ihraç edilmekle tehdit edilmesine neden olan holiganlar, bu kez Türk taraftarlar ile gerginlik yaşadı.

İFTAR SAATİNDE SALDIRDILAR
Eyfel Fan Zone taraftar izleme alanında İngiliz taraftar grubunun Türk taraftar grubunun bulunduğu alana ellerindeki bira dolu bardakları atması üzerine kısa süreli arbede yaşandı. Yerel saatle iftara birkaç dakika kala İspanya’nın ikinci golü ile birlikte Türk taraf grubunun yoğunlukla bulunduğu alana İngiliz taraftarı bir grup ellerindeki içi bira dolu bardakları attı. İki grup arasında kısa süreli arbede yaşandı.

JANDARMA BARAJ KURDU
Olay sonrası güvenlik görevlileri ve Jandarma Türk taraftar grubunun önüne baraj kurdu. İspanya’nın üçüncü golü ile İngiliz taraftarlarının yeniden taşkınlık yapması üzerine jandarma ve güvenlik görevlileri İngiliz gurubu alandan uzaklaştırdı. Maçı sona ermesi ile birlikte Türk taraftar grubu çıkış kapısından güvenli bir şekilde çıkartıldı.

  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
PUAN DURUMU
Reklamı Geç
KAPAT