Spor Toto Süper Final Şampiyonluk Grubu'nun son maçında Fenerbahçe ile 0-0 berabere kalarak ligi şampiyon tamamlayan Galatasaray, kupasını saha içerisinde karanlıkta düzenlenen törende aldı. 
  Sarı-kırmızılı ekip, karşılaşmanın sona ermesinden yaklaşık 3 saat sonra şampiyonluk kupasını almak üzere sahaya çıktı. Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nın ışıkları, saatler öncesinde kapatıldığı için tören karanlıkta yapıldı. 

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

  Önce yönetim kurulu üyeleri sahaya çıkarken, ardından futbolcular coşkulu bir şekilde tezahüratlarla sahaya geldi. 
  Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, saat 23.50'de takım kaptanları Sabri ve Ayhan'a şampiyonluk kupasını verdi. 
  
  -Boş statta şampiyonluk turu attılar- 
  
  Sarı-kırmızılı futbolcular kupalarını aldıktan sonra saha içerisinde büyük bir sevinç yaşadılar. 
  Kupayı kaldırarak büyük coşku yaşayan futbolcular tezahüratlar yaparken, "İmparator Fatih Terim" şeklinde de tempo tuttular. Bu arada bazı futbolcuların Sabri'yi omuzlara aldığı görüldü. 
  Orta alandaki sevinçlerin ardından futbolcular boş statta şampiyonluk turu atarken, Migros kale arkası tribününün önüne doğru koşarak sevinçlerine burada devam ettiler. 
  Bir ara kupayı yere koyup geri çekilen futbolcular, hep birlikte kupaya doğru koşup basın mensuplarına görüntü verdiler. 
  Bu arada, tören için açılan stadın bir bölümünün ışıkları, sarı-kırmızılı ekibin sevinç gösterileri devam ederken kapatıldı. 
  Futbolcuların törenin ardından soyunma odasına giderken ışıkların kapatılmasına tepkili oldukları görüldü. 
  
KUPA KRİZİ HABERİ İÇİN TIKLAYIN

  -Yekta'nın elinden bayrağı aldılar- 
  
  Sarı-kırmızılı futbolculardan Yekta, elinde, üzerinde çubuğu da yer alan bayrakla orta alana doğru giderken, stat içindeki bir görevli Galatasaraylı futbolcunun elinden bayrağı aldı. 
  Maçta sakatlanan Elmander'in, elinde koltuk değneği ve iki görevlinin yardımıyla kupa töreninin ardından soyunma odasına gittiği görüldü. 
  
  -Kupa töreni öncesi gergin bekleyiş- 
  
  Saha içi taraftarlardan boşaltıldıktan sonra stat ışıkları bir süre tamamen kapatıldı ve karanlıkta bekleyiş başladı. Bu sırada çevik kuvvet ekipleri saha içerisinde önlem aldı. 
  Bekleyiş sürerken saha içindeki sulama sistemleri açılarak, çimler sulandı. 
  Polis ekipleri basın tribünündeki kalabalığı görünce bu tribüne çıkarak, akreditasyon kartlarına bakıp basın mensupları dışındakileri dışarıya çıkardı. 
  Statta karanlıkta bekleyiş sürdüğü sırada stat hoparlörlerinden Fenerbahçe marşları çalındı. 
  Galatasaray için yapılacak kupa töreni öncesinde stadın bir bölüm ışıkları açılırken, çevik kuvvet ekipleri törenin yapılacağı alanı çembere aldı. 
  Kupa törenini tribünlerden izleyen az sayıda Fenerbahçeli taraftarlar, Galatasaray'a yönelik küfürlü tezahüratlar yaptı. 
  Kupa töreninin başlamasından kısa bir süre önce Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman saha içinden geçerek stattan ayrıldı.