Cumhurbaşkanı Erdoğan dün Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nı gazetecilere açmış, gezide 'altın' olduğu öne sürülen klozetler de görüntülenmişti.


YENİ BİR YALAN DAHA
Görüntüden sonra iddiasının yalan olduğu ortaya çıkan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı için yeni bir yalan daha ortaya attı.


ALTIN DEĞİL AMA ALTIN DEĞERİNDE
Daha önce "Ben malzeyemeyi gözünden tanırım" diyen Candan "Altın klozet yok, diyorlar. Ama oradaki malzeme altın değerinde. O çanak lavabonun fiyatı 2 bin 485 lira, artı KDV" dedi.


BANKAMATİK BAŞKAN, CHP'NİN MAAŞLI ELEMANI
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde verilen iftar masasının 240 bin TL olduğu iftirasını atarak eleştiri oklarını üzerine çeken Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş'un, memur olarak görev yaptığı Çankaya Belediyesi'ndeki işine hiç gitmeden maaş aldığı ortaya çıımıştı. Karakuş'un, 30 Mart yerel seçimlerinde göreve gelen CHP'li Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'in babası Doğan Taşdelen'in başkanlığı döneminde mimar olarak işe alındığı, Mimarlar Odası üyeliğine seçilmesiyle birlikte Çankaya Belediyesi'ndeki işlerini iyice aksatmaya başladığı ortaya çıkmıştı.


UYARILARA ALDIRMADI
Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık döneminde neredeyse uğramaz hale gelen Karakuş, 2013'te imardan sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Erdal Kurttaş tarafından uyarıldı. Kurttaş'ın soruşturma açılması için yazdığı şikâyet dilekçesi ise Tanık tarafından sümen altı edildi. İşe gelmediği gerekçesi ile hakkında şikâyetler bulunan Karakuş, böylelikle teftiş kuruluna havale edilmedi. Tanık'tan aldığı cesaretle işleri iyice aksatan Karakuş, kendisinden şikâyetçi olan Kurttaş'ı mahkemeye verdi. Karakuş, amirinin kendisine mesaiye devam konusunda mobbing uyguladığı iddiasıyla açtığı davayı kaybetti. Eski Çankaya Belediye Başkanı Doğan Taşdelen döneminde göreve başlayan Karakuş'un, oğul Alper Taşdelen döneminde de belediyeye uğramadığı iddia edilmişti.

Sabah