Çıkan olaylarda 6'si polis olmak üzere 11 kişi silahlarla yaralandı.
Akşam saatlerinde, Gazipaşa, Barbaros, Kemlapaşa, Şahin, Tozkoparan Zahit ve Fahrettinpaşa Mahallelerinde yollara barikat kurarak slogan atan yüzü maskeli göstericiler, yaşadıkları bölgeyi savaş alanına çevirdi. Polisin zırhlı araçlar eşliğinde müdahale ettiği göstericiler, ara sokaklara saklanarak yoldan geçen polis araçlarına molotofkokteyli, taş ve silahlarla saldırdı.
Eylemci gruplar yolu trafiğe kapatmak sureti ile güvenlik güçleri ve araçlarına karşı saldırıda bulunurken, mahallelerde 50-100 kişi arasında bulunan eylemci gruplar güvenlik güçlerine ve araçlarına karşı çok sayıda molotof, havai fişek ile taş ve eylemlerin yapıldığı mahallelerde polislere yoğun bir biçimde silahlı saldırıda bulunulurdu. Polisin megafonlar yaptığı uyarılara aldırmayan gösterici gruplara müdahale yapıldı.
Gösterici gruplara yapılan müdahaleler sonucu grupların bulundukları mahallelerin dışarısına taşmalarını engelleyen polislerden 6 kişi pompalı av tüfeği tabir edilen silahlarla çeşitli yerlerinde yaralandı. Yaralılar Tarsus Devlet Hastanesine kaldırılırken, durumlarının iyi olduğu öğrenildi.
Ayrıca 5 vatandaşın da yaralandığı gösterilerden 3 zırhlı araç zarar gördü. Gazipaşa Bulvarında geçmekte olan Akdeniz Belediyesine ait zabıta arabasına Molotof atan grup, daha sonra yanmaktan olan aracı kendileri söndürdüler.
Öte yandan, zaman zaman silah seslerinin yükseldiği yerde polis güvenlik tedbirlerini arttırdı. Devriyeler arttırılırken, telsizlerden yapılan anonslarda polislerin can güvenliklerine ehemmiyet verilmeleri talimatı verilirken polis olaylı mahallelerde güvenlik önlemlerini arttırdı.