Eylemler sırasında bazı polis araçları zarar görürken, 1 gösterici elinde molotof kokteylinin patlaması nedeniyle yaralandı. 
Gazipaşa, Tozkoparan Zahit, Barbaros, Şahin ve Fahrettinpaşa mahallelerinde toplanan gruplar yolu trafiğe kapatıp, güvenlik güçlerine ve araçlarına saldırıda bulundu. 
Molotofkokteyli atan grup zaman zaman da tabanca ve tüfekle ateş açtı. Polisin megafonla dağılmalarını istediği gruplar polise, silah, hava fişek ve taşla karşılık verdi. Polis de havaya ateş ederek uyarıda bulundu. 
Eylemcilerin tüfekle ateş etmesi sonucu bir TOMA'nın tekeri patlarken bir panzerin de ön camı çatladı. Ekipler, araçları güvenli bir bölgeye çektikten sonra yeniden eylemcilere müdahale etti. 
Fahrettin Paşa Mahallesi'nde eylemlerin devam ettiği sırada şüpheli bir araç hızla eylemcilerin olduğu yöne gitmek istedi. Kontrol noktasındaki polislerin "dur" ihtarına uymayan araç gruba müdahale edilen alanda durduruldu. Araçtan ruhsatsız silah çıktığı öğrenildi. 
Yine aynı mahalledeki hemzemin geçidin etrafına toplanan eylemciler trenlere taş ve molotof kokteyli attı. Polis de tren geçişlerinde gruba biber gazıyla müdahale ederek, tren geçişlerini sağladı. 
Eylemlerin olduğu mahallelerde polis, şüpheli kişilerde üst araması ve kimlik kontrolü yaptı. 
Tarsus'ta bazı mahallelerde izinsiz gösteri yapan gruplara, polis geniş çaplı çalışma yapmasından dolayı eylemcilere adeta göz açtırmadı.