Düzce'ye 11 kilometre uzaklıkta bulunan Karadere Hasanağa Köyü'nde oturan Lütfiye Arslan Cuma günü saat 21.00 sıralarında kayboldu. Yakınları köyde arama yaparken, bir süre sonra bulamayınca Jandarmaya haber verdi. Düzce İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Düzce Arama ve Kurtarma Ekibi, jandarma ekipleri ve köylülerin yaptığı aramalara bugün Sakarya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekibi de katıldı.
 
Sakarya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nün kadavra köpeği 'Zeytin' ile yürüttüğü çalışmalar sonucunda yaşlı kadın saat 18.00 sıralarında köye 1,5 kilometre uzaklıktaki Mısır tarlasında bulundu. Yorgunluktan bitkin düşmesi nedeniyle mısırların arasında oturan Lütfiye Arslan, sağlık ekipleri tarafından sağlık taramasından geçirildi. Mısır yiyerek hayatta kaldığı belirtilen Lütfiye Arslan'ın bulunmasıyla ailesi büyük sevinç yaşadı. Lütfiye Arslan sağlık durumunun iyi olduğu belirtilirken, kontrolden geçirilmek üzere ambulansla Düzce Atatürk Devlet Hastanesi'ne götürüldü.
 
Düzce İl Afet ve Acil Durum Müdürü Ali Kartal, "3 gündür arıyorduk. Sakarya'dan gelen ekipler buldu. Sağlık durumu iyi" dedi.