Ayrıca Pozantı saldırısı ile Şanlıurfa'nın Ceylanpınar İlçesi'nde 2 polis memurunun evlerinde şehit edilmesinin birbirine benzerliği de araştırılıyor.Pozantı İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne 31 Temmuz'da saat 02.35'de saldıran PKK'lılarla polisler arasında çıkan silahlı çatışmada, polis memurarı İsa İpek ile Serdar Kazar şehit olurken, teröristlerden 2'si ölü ele geçirildi. Olaydan sonra gözaltına alınan 2 kişinin saldırıyla ilgisi olmadığı belirlenirken, PKK'lılara gözcülük yaptığı anlaşılan 2 kişi ise halen aranıyor.

KAHRAMAN POLİS KASIĞINDAN VURULMUŞ

Pozantı İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün güvenlik görüntüleri de Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından detaylı incelemeye alındı. Güvenlik kamerası kayıtları incelenirken bahçeye çevre duvarından atlayarak giren 2 PKK'lının çömelerek sızmaya çalıştığı belirlendi. Bu yöntemle binaya kadar giren teröristlerden birinin susturucu takılmış tabancayla ilk karşılaştığı polis memuru İsa İpek'i şehit ettiği, ardından Serdar Kazar'a ateş ettiği; kasığından vurulan kahraman polis Kazar'ın, yaralanmasına rağmen karşılık verip tabancasındaki son kurşun bitinceye kadar çatışmayı sürdürdüğü anlaşıldı. Teröristlerin Apocu Gençlik İntikam Tugayı'nın infaz ve suikast timinde yer aldığı da ileri sürüldü. 
Cep telefonu da kullanmadığı belirtilen teröristlerin, yanlarındaki mühimmatın bir bölümünü Emniyet Müdürlüğü yakınındaki menfeze bıraktıkları belirtildi. Öldürülen teröristlerin ise Emniyet Müdürlüğü'ndeki tüm personeli şehit ettikten sonra kaçmayı planladığı, ancak Serdar Kazar'ın karşılık vermesinin planlarını bozduğu belirlendi.

CEYLANPINAR İLE BENZERLİK TAŞIYOR
Teröristlerin Pozantı'daki saldırı yöntemi ile Şanlıurfa'nın Ceylanpınar İlçesi'nde evlerinde istirahat eden 2 polisin şehit edilmesinin birbirine benzerlik gösterdiği, her iki olayda kullanılan tabancalardan çıkan boş kovanların balistik incelemede karşılaştırılmasının yapıldığı da kaydedildi.