PKK ve IŞİD saldırılarının ardından muhalefet liderlerini teröre karşı işbirliğine davet eden Başbakan Ahmet Davutoğlu, dün bu çağrısını sosyal medya üzerinden yineledi. Önceki gün sınırın sıfır noktasına giderek teröre gözdağı veren Davutoğlu, Twitter'dan Gaziantep, Şanlıurfa ve İstanbul'a gerçekleştirdiği ziyaretler hakkında bilgi verdi, fotoğraflar paylaştı.
IŞİD'in saldırısında Astsubay Mehmet Yalçın Nane'nin şehit düştüğü yerdeki Dağ Hudut Karakolu'nu ziyaret ettiğini hatırlatan Başbakan, "Şehit Mehmet Yalçın Nane'nin arkadaşlarıyla Dağ Hudut Karakolu'nda idim. Gözlerine baktığımda bu memleketin sınırlarını emanet ettiğimiz Mehmetçiklerimizle iftihar ettim" mesajını paylaştı. 
"Ceylanpınar'da ise alçakça şehit edilen polislerimiz Feyyaz ve Okan'ın silah arkadaşlarını ziyaret ettim" diyen Davutoğlu şöyle devam etti: "Beni en çok etkileyen şehitlerin emanetini gururla yüklenen polislerimiz kadar sokaklarda gördüğüm muhabbetti. Sarıldığım, kucaklaştığım her Ceylanpınarlı vatandaşımda bu toprağın bin yıllık kardeşlik mayasını gördüm.
Gece de korkak bir saldırıya hedef olan AK Partimizin İstanbul İl Başkanlığı'nda dava arkadaşlarımla birlikteydik… Tüm vatandaşlarım müsterih olsun. Şefkat ve kudret eliyle devletimiz her türlü belayı defetmeye muktedirdir.
Şimdi tüm siyasi liderleri kamu düzeni, demokrasiyi sahiplenme, silahların bırakılması konularında ortak tavır almaya çağırıyorum. Yarın CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmemizde hükümet ortaklığı dışında bu konuları da istişare edeceğiz. Süreç nasıl işlerse işlesin milletimizin verdiği ülkeyi yönetme sorumluluğunun gereğini yapacağımızdan kimse şüphe etmesin."