Beytüşşebap İlçesi'ne 40 kilometre uzaklıktaki Bolağaç ile Pirinçli köyleri arasındaki Boğazören Jandarma Karakolu'na bugün saat 12.00 sıralarında bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi. Plakası açıklanmayan aracı karakol kapısına getiren kişi inerek, "Bomba var" diye kaçtı, ardından da araç içindeki bomba infilak etti. 


SÜRÜCÜ: ÖLÜMLE TEHDİT EDİP BOMBA KOYDULAR
Can kaybının meydana gelmediği patlama sırasında kamyonet yanarak kullanılmaz hale gelirken, aracı bırakıp kaçan sürücü kısa sürede yakalandı. Araç sürücüsünün verdiği ilk ifadede, yolda silahlı bazı kişilerin kendisini durdurarak kamyonete bomba yerleştirdiğini ve karakola götürmesi için ölüm tehdidinde bulunduğunu söylediği öğrenildi.


Olayla ilgili başlatılan soruşturma devam ederken, sürücünün verdiği bilgiler doğrultusunda operasyon başlatıldı.


KENDİ ÜYELERİNİ UYARDILAR, VATANDAŞI YOLLADILAR!
Terör örgütü PKK, son dönemde peş peşe benzer şekillerde intihar saldırıları düzenlemişti. Son olarak İstanbul Sultanbeyli'deki intihar saldırısı ve çatışmada 3 terörist de ölünce örgüt "Tamamen intiharı hedefleyen saldırılar yapmayın" diye uyarmıştı.


Teröristler bu son olayda kendileri yerine tehdit edilen sürücüyü ölüme gönderdi. Söz konusu kişi karakol önünde "Bomba var" diye bağırıp kaçınca hain tuzak bozulmuş oldu.