İçişleri Bakanlığı da, kendisine ulaşan bilgileri Emniyet Genel Müdürlüğü üzerinden gizli bir yazıyla tüm illere gönderdi.
İl emniyet müdürlüklerine gönderilen yazıda, terör örgütünün kaçırma ve saldırı gibi eylemler için internet sitelerinde çalışma yaptığı, "Askerden veya polisten satılık" başlığıyla verilen otomobil ve daire ilanlarının peşine düştüğü bilgisine yer verildi. Gizli yazıda, eylem hazırlığında olan örgüt mensuplarına karşı duyarlı olunması ve ilan vermekten kaçınılması, halen ilanı bulunanlarınsa ilanlarını kaldırması istendi. Ayrıca internet sitelerinde ilanları çıkanların da dikkatli olması belirtildi.
BOMBA SINIRA SIRTTA TAŞINMIŞ
Öte yandan PKK/KCK terör örgütünün faaliyetlerine yönelik yapılan çalışmalar sonucunda örgüt mensuplarının Kuzey Irak'ın Nazdur Bölgesi'nden temin edilen 30 santimetre uzunluğundaki boru tipi patlayıcı maddeyi sınır hattına sırtta taşıyarak getirdiği, Türkiye sınırında bilinmeyen bir noktaya bıraktığı belirtildi. Patlayıcının Yekmal Köyü Bölgesi'ndeki örgüt üyeleri vasıtasıyla yurtiçine dağıtıldığı, güvenlik güçlerine karşı kullanılacağı bilgisinin edinildiği de bildirildi.
Kaynak : Habertürk