Alınan bilgiye göre, ilçe girişindeki Altınsu köyü bölgesinde 6 gün  önce yol kapatma ve hendek açma eylemi başlatan teröristlerin etkisiz hale  getirilmesi için başlatılan operasyonlar halen sürüyor.  Şemdinli-Yüksekova yolunun ulaşıma açılması için söz konusu bölgeye  operasyon düzenleyen güvenlik güçleri, Altınsu köyünde, inşaatlarda ve ormanlık  alanlarda mevzilenen teröristlerle zaman zaman sıcak temas sağlıyor. 


Sessizliğin hakim olduğu ve birçok iş yerinin kapalı olduğu ilçe  merkezinde, yaşanan çatışmalar nedeniyle vatandaşlar büyük tedirginlik yaşarken,  güvenlik güçleri de operasyon yaptığı bölgelerde halkın can güvenliğini sağlamak  için çalışmalarını titizlikle yürütüyor.  Güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada şimdiye  kadar 8 terörist öldürüldü. 
 
Ölü ele geçirilen teröristlerden birinin, 28 Temmuz'da ilçe  merkezindeki bankamatikten para çektiği sırada uğradığı saldırı sonucu şehit olan  Uzman Çavuş Ziya Sarpkaya'yı şehit eden "Baz" kod adlı Azad Çiftçi olduğu  öğrenildi.  Bölgedeki operasyonlar devam ediyor.