Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi Ayvalık köyünde jandarma karakoluna dün gece yapılan saldırıda Jandarma Yüzbaşı Ali Alkan'ın şehit olduğu haberi Osmaniye'de ülkücüleri sokağa döktü. Şehrin ana caddelerinde yürüyen grup sık sık slogan attı. 


Şehit haberinin duyulması üzerine Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan bir grup ülkücü genç, daha sonra yürüyüşe geçti. Saat Kulesi civarına kadar yürüyen grup polis tarafından durdurularak, yürüyüşe son verilmesi istendi. Ancak polislere aldırmayan grup tekrar yürüyüşe geçti. 7 Ocak Ortaokulu önünde bu sefer Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Baz tarafından durdurulan grup, ikazlara rağmen yürüyüşe devam etti. AK Parti il binasına yakın yerdeki kavşakta ise polis yolu keserek grubu başka yöne yönlendirdi.


Yürüyüş esnasında sık sık tekbir getiren grup sloganlar atarak, esnafları Türk bayrağı asmaları konusunda uyardı. Yürüyüş yapan gruba çevredeki vatandaşlar da alkışlarla destek verdi. Yürüyüş eski belediye binası önünde son buldu. Burada gruba seslenen Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Baz, şehidin kendilerini de üzdüğünü ve tepkinin yapıldığını belirterek, gruptan dağılmasını istedi. Bunun üzerine grup dağıldı. 


Gruptan Ahmet Gül, son günlerde sık sık Osmaniye'ye şehit gelmesinin kendilerini üzdüğünü ancak vatandaşların da artık duyarsız kaldığını söyledi. Gül, yürüyüşü hem tepkilerini dile getirmek hem de farkındalık oluşturmak için yaptıklarını söyledi. Yine yürüyüşe katılan Ahmet Şahin ise, Cumhurbaşkanı ve Başbakan'a seslenerek artık terör olaylarının son bulmasını istedi.