Türkiye ile Azerbaycan'ın Nahçıvan Özerk Bölgesi arasındaki Dilucu Sınır Kapısı'nda görev yapan gümrük memurlarının işe gidişlerinde güvenlik önlemi alan polis ekiplerine yönelik bombalı saldırıda yaralanan 4 polisten 1'i daha şehit oldu. Saldırıda şehit polis sayısı 13'e yükseldi.

1 TON BOMBA PATLATILDI

Bu sabah saatlerinde HasanHan Köyü yakınlarında meydana gelen saldırıda PKK'lı teröristler önceden yola döşedikleri yaklaşık bir ton bombayı polisleri taşıyan servisler geçerken infilak ettirdi. Servis minibüsüne zırhlı özel harekat araçları da eşlik ediyordu.


HDP'Lİ BELEDİYELER Mİ YARDIM EDİYOR

Iğdır'da, asfalt yolun altına 1 ton bomba döşenmesi HDP'li belediyelerle PKK terör örgütünün arasındaki ilişkiyi yeniden gündeme getirdi. Daha önce şehirlerde hendek kazarak polise bobalı tuzaklar kuranların, belediyelerin iş makineleriyle bu tuzakları oluşturduğu ortaya çıktığı için iş makinelerine el konulmuştu. Iğdır'daki saldırı akla yine "HDP'li belediyeler mi yardım ediyor" sorusunu getirdi.Diğer taraftan, bombanın patlatıldığı yoldaki asfaltın ve yol çizgilerinin yeni olması da dikkat çekti.


Kaynak: Ensonhaber