Hayırseverlerin bağışladığı kurban vekâletleri ile her yıl yurt içi ve yurt dışında ağırlıklı olarak Afrika ülkelerinde kurban organizasyonları düzenleyen İhlas Vakfı bu yıl da 14 ülkede kurban kesim ve dağıtım organizasyonları düzenleyecek.

İHLAS VAKFI KURBAN HİZMETLERİ TANITIM VİDEOSU İZLE

İhlas Vakfı, hayırseverlerin bağışladığı ve yurtdışında kesilmesini istediği Kurban vekâletlerini, Somali, Afganistan, Etiyopya (Habeşistan), Sudan, Kenya, Uganda, Moritanya, Yemen, Bangladeş, Endonezya, Arnavutluk, Azerbaycan, Gürcistan ve Hindistan olmak üzere 14 ülkede dinimizin emrettiği şekilde keserek ihtiyaç sahiplerine ulaştıracaktır.

Hayırseverlerin Türkiye'de kesilmesini istediği kurbanların ise Afyon ile 35 öğrenci yurdunun bulunduğu şehirlerde kesilerek, elde edilecek etlerin yıl boyunca İhlas Vakfı yurtlarında kalan öğrenciler için sarf edilecektir.

İhlas Vakfı, yurt içinde 35 öğrenci yurdunda 3500,  yurtdışında 16 öğrenci yurdunda 500, toplam 4000 öğrenciyi yurtlarda barındırmaktadır. Bu yurtlarda yetişen öğrenciler anasına, babasına vatanı ve milletine hayırlı evlat olarak yetiştirilmektedir. Kurban bağışında bulunan hayırseverler, yaptığı bağışlar ile aynı zamanda ilim yayma sevabına da kavuşmaktadırlar.

Kurbanlarını vekaleten bağışlayacak hayırseverlerin İhlas Vakfının http://www.ihlasvakfi.org.tr/bagis.asp?btype=9 adresine girerek online veya telefon ile (+90 212 451 49 00) vakıf merkezini arayarak kurban vekaleti verebilirler.

AFGANİSTAN KURBAN ORGANİZASYONU

SOMALİ KURBAN ORGANİZASYONU

SUDAN KURBAN ORGANİZASYONU

KENYA KURBAN ORGANİZASYONU