Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi (DESKKKOP) tarafından Şehit Cihan Aksarı için Merkez Büyük Cami'de mevlit okutuldu. Kooperatif Başkanı Ertan Taşlı Düzce'de kardeşliğin en güzel örneğinin yaşandığını kaydetti.
Hakkari'nin Dağlıca kırsalında teröristlerce kurulan hain pusu sonucu şehit olan 16 askerden birisi olan Düzceli Cihan Aksarı için Merkez Büyük Cami'de DESKKKOP tarafından mevlit programı gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen mevlide yoğun katılım olurken bayanlar cami bahçesinde mevlidi dinledi, duaya iştirak etti.
Şehidin Babası Cemal Aksarı Düzcelilere minnet borçlu olduğunu vurguladı. Tek millet ve tek bayrak vurgusu yapan Şehit babası Aksarı “Herkesten Allah razı olsun. Benim bin evladım olsa bini de bu vatana feda olsun. Bizi bu duruma getirenler utansın. Vatan millet sağ olsun. Düzce halkından Allah razı olsun. Düzce Düzceliğini gösterdi. Şehit babası olduğum için çok gururluyum. Bunu tarif etmek mümkün değil. Düzce tek yürek olduğunu oğlumun cenazesinde kanıtladı. Ben önce Türküm sonra Kürdüm. Bizde hiç bir zaman bir ayrım olmaz. Olmayacakta. O cahillere sesleniyorum. Hiç bir şey bilmiyorlarsa önce Çanakkale'ye baksınlar. Biz tek bir milletiz. Tek bir bayrağımız var. Tek kelime ile tek yüreğiz. Bizde ayrım yoktur. Ayrım yapanlar utansın. Ben Düzce'ye minnet borçluyum” dedi.
Mevlit sonunda cami önünde lokma dağıtıldı.