Modern tesislerde, veteriner ve din görevlisinin de katılımıyla gerçekleştirilen kesime, Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar ile Mescid-i Aksa Müdürü Şeyh Ömer Kisvani de katıldı.


Filistinli ailelere ulaştırılacak toplam 240 hisse kurban için 20 büyükbaş Batı Şeria'da, 20 büyükbaş da Gazze'de kesilirken, kurban etlerinin daha sonra Ramallah ve Kudüs'teki ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılacağı belirtildi.


Kesilen kurban hisselerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da hissesinin bulunduğunu belirten Akar, başta Mescid-i Aksa Müdürü Şeyh Kisvani olmak üzere kesim ve dağıtımda emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu.


- "Türk milleti her zaman Filistinlilerin yanında"
Türk Kızılayı olarak 18 farklı ülkede 21 noktada vekaletle kurban kesimi gerçekleştirdiklerini ifade eden Akar, "Biz Filistinli kardeşlerimizle yıllardan beri dayanışma içerisindeyiz ve bu dayanışmanın devam edeceği mesajını dünyaya vermek için buraya geldik" dedi.


- "Erdoğan'a müteşekkiriz" 
Mescid-i Aksa Müdürü Kisvani de Cumharbaşkanı Erdoğan'ın kurbanını Filistin'e göndermesinin, Türk ve Filistin halkları arasındaki ilişkilerin ne denli güçlü olduğunu gösterdiğini vurgulayarak, "Allah Türk kardeşlerimizin gönderdiği kurbanları kabul etsin. Kudüslüler ve tüm Filistin halkı olarak sayın Erdoğan'a bizim için yaptıklarından dolayı müteşekkiriz" ifadelerini kullandı.
Kisvani sözlerini, "Çocuklarını bırakarak buraya Filistin halkına kurbanlarını ulaştırmak üzere gelen başta Kızılay Başkanı Akar olmak üzere tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum. Türk halkının gönderdiği bu yardımlar, Filistinlilerin işgale karşı direnişini artırarak vatanlarında kalmalarını sağlıyor" diyerek tamamladı.