Sitede, aranan teröristlerin  isimleri kırmızı, mavi, yeşil, turuncu ve gri kategorilere ayrıldı. Buna göre  Fetullah Gülen, Cemil Bayık, Murat Karayılan, İlhami Balı ve Duran Kalkan kırmızı  kategoride bulunuyor.


4 MİLYONA KADAR ÖDÜL 
Terörle mücadele kapsamında, ihbar ve ödül mekanizmasını hayata geçiren düzenleme ağustos ayında Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmişti.
 
Ödül miktarı, sağlanacak bilgi, aydınlatılan suç veya ihbar edilecek fail dikkate alınarak 200 bin lirayı geçemiyor.
 
Ancak, verilecek bu ödül suç failinin terör örgütünde üst düzey yönetici olması veya  aydınlatılan suçun toplumda oluşturduğu infial ve etkiye göre 20 katına yani 4 milyon liraya kadar çıkabiliyor.
 
HER FAİL İÇİN AYRI ÖDÜL 
Eğer verilen bilgi birden fazla suçun aydınlanmasına veya birden fazla failin yakalanmasına yardımcı olmuşsa, her suç ve fail için ayrı ayrı para ödülü verilmesi öngörülüyor.
 
İHBARCININ KİMLİĞİ GİZLENECEK 
Ödül mekanizması kişinin talebi üzerine işliyor. Düzenlemeye göre, ihbarda bulunan ya da bilgi sağlayanlarla ilgili bilgiler gizli tutulacak.
 
SUÇ İŞLEYENLER KAPSAM DIŞI 
Ödül sisteminden, Türk vatandaşı olmayanlar ve geçici köy korucuları da yararlanabiliyor. Ancak polis, asker gibi kamu görevlileri ile suçun işlenmesine iştirak edenler yararlanamıyor.
 
İÇİŞLERİ BAKANLIĞI ÖDEYECEK 
Ödül miktarları oluşturulacak ödül komisyonu tarafından belirlenecek ve ödüller İçişleri Bakanlığı bünyesinde oluşturulan kaynaktan karşılanacak.