İlçedeki kameralar, sokağa çıkma yasağına saatler kala teröristlerin bir araca yönelik silahlı saldırısını anbean görüntüledi.  Nur Mahallesi'ndeki Yasef Caddesi'nde seyir halindeki araca teröristler silahlı saldırıda bulundu. Kalabalığın bulunduğu caddedeki araca koşarak yaklaşan bir terörist, uzun namlulu silahla araca ateş açmaya başladı.

15 YAŞINDAKİ MEVLÜDE'NİN DURUMU AĞIR

Saldırı üzerine araç hızla olay yerinden kaçmaya çalışırken bu sefer bir başka terörist araca doğru yaklaşarak ateş açtı. Araçta bulunanlardan 15 yaşındaki Mevlüde İğdi başından ağır yaralandı. Olayın ardından Şırnak Devlet Hastanesine kaldırılan genç kızın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

ARAÇLARIN ÖNLERİNİ KESTİLER

Bir başka görüntüde ise ilçeyi terk etmek isteyen vatandaşlara engel olan teröristler yer aldı. Sokağa çıkma yasağı başlamadan önce ilçeden ayrılmak isteyen vatandaşların bulunduğu bir araç terör örgütü üyelerince durduruldu. Teröristlerin, güvenlik güçlerinin operasyonlarına karşı vatandaşları "kalkan" olarak kullanmak istedikleri, bu nedenle halkın ilçeden ayrılmasını engellemeye çalıştıkları bildirildi.

BELEDİYEYE AİT ARAÇTAN BARİKAT YAPIMINA DESTEK

Bir başka kamera kaydına ise belediyeye ait olduğu belirtilen araçla teröristlere barikat kurmaları için yapılan yardımın görüntüleri yansıdı. Kayıtta, Cizre Belediyesine ait olduğu belirtilen çöp toplama kamyonunun teröristlerin bulunduğu caddeye gelişi yer aldı. Tankerin teröristlerce oluşturulan barikatlarda kullanıldığı, araç sürücüsünün, örgüt üyelerine yardımcı olduğu belirtildi.