AA muhabirinin güvenlik kaynaklarından edindiği bilgiye göre, emniyet istihbarat birimleri, terör örgütü PKK üyelerinin Diyarbakır Sur’da güvenlik güçlerine yönelik saldırılarda kullanılmak üzere Sülüklü, Dörtler ve Taşkıran sokaklarda bazı adreslere silah ve mühimmat sakladığını tespit etti.

Bunun üzerine emniyet ve askeri özel harekat birimlerince düzenlenen ortak operasyonda Sülüklü Sokak’taki adreslerde; 50 el bombası, 44 Kalaşnikof marka uzun namlulu silah, 7 roketatar, 24 roket başlığı, 1 Zagros keskin nişancı tüfeği, 4 M16 marka uzun namlulu silah ve çok sayıda fişek ele geçirildi.

Dörtler Sokak üzerindeki adreslerde yapılan aramalarda da 6 bin fişek, 85 el bombası, 110 roket başlığı, 2 kanas marka uzun namlulu silah, 1 kalaşnikof marka uzun namlulu silah, 75 Kalaşnikof şarjörü, 13 adet bidon içerisinde hazırlanmış el yapımı patlayıcı, 400 kilogram patlayıcı yapımında kullanılan malzeme yakalandı.

Ekiplerin, Taşkıran Sokak'taki adreslerde yaptığı çalışmalarda ise 2 biksi marka silah, 7 kalaşnikof marka uzun namlulu silah, 1 roketatar, 80 roket başlığı, 16 el bombası ve çok sayıda fişek ele geçirildi.