Şırnak'ın Cizre ilçesinde PKK'lı teröristlere yönelik operasyonda şehit olan özel harekat polisi Ömer Güney (24) Sivas'ta son yolculuğuna uğurlandı.

Şırnak'taki törenin ardından askeri uçakla Sivas Nuri Demirağ Havalimanı'na getirilen şehidin cenazesini, babası Sami Güney, polis şapkası takan annesi Sevil ve kardeşi Elif, akrabaları, Sivas Valisi Alim Barut ve diğer yetkililer karşıladı.

"Kardeşim ölmedi, ağlamayın"

Şehidin bazı yakınları Cizre'de özel harekat polisi olarak görev yapan dayısının oğlu Serdar Yılmaz'a sarılarak gözyaşı döktü. Yılmaz, ağlayan yakınlarını "Kardeşim ölmedi, ağlamayın, vatan hainlerini sevindirmeyin" diyerek teskin etmeye çalıştı.

Helallik alınması için Mimar Sinan Mahallesi'ndeki baba evine götürülen şehit polis Güney için ikindi vakti Ulu Cami'de tören düzenlendi. Güney'in cenazesi, gözyaşları arasında Yukarı Tekke Mezarlığı'ndaki polis şehitliğinde toprağa verildi.

Bu arada şehidin mezarına görev arkadaşlarından bazılarının elle toprak attığı görüldü.

Kardeşi, şehit Cinpolat'ın parkasını giydi

Cizre'de terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit olan özel harekat polisi Taner Cinpolat'ın cenazesi ise Gaziantep'te toprağa verildi.

Şehit Cinpolat'ın cenazesi, Şırnak'taki törenin ardından askeri uçakla Gaziantep'e, oradan da Yeşilkent Mezarlığına getirildi.  Cenazenin camiye getirilişi sırasında şehidin yakınları gözyaşı döktü. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, şehidin annesi Güllü Cinpolat'ı teselli etti.

Cenazeye katılan şehidin erkek kardeşleri ve bazı meslektaşlarının da ağladığı görüldü. Bu arada tören sırasında şehidin küçük kardeşi Soner Cinpolat'ın ağabeyine ait parkayı giymesi dikkati çekti.

Cinpolat'ın naaşı, cenaze namazının ardından Yeşilkent Mezarlığına defnedildi.