Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Bu ülkenin kaderi ile istediğim gibi oynarım, oynamaya alışığım ve değişik planlar yapmayı başarıyorum' diyen dış güçler ve bunun içerideki maşaları şimdi Diyarbakır'da, Şırnak'ta ve bölgede sokaklara çukurlar kazıyor, mayınlar döşüyor ve bölgede yaşayan insanımızın huzuru ve kaderiyle oynamaya çalışıyor" dedi.

Bakan Müezzinoğlu, Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesine gelerek, personel ve hasta ziyaretinde bulundu. Müezzinoğlu daha sonra hastane personeliyle yemekte bir araya geldi.

Hiçbir vatandaşın sağlık hizmeti alanında en küçük bir aksamayı yaşamadan daha güzeli yapmak ve bölgenin geleceği adına istişarelerde bulunmak için geldiğini belirten Müezzinoğlu, şunları ifade etti:

"Bu ülkenin kaderi ile istediğim gibi oynarım, oynamaya alışığım ve değişik planlar yapmayı başarıyorum' diyen dış güçler ve bunun içerideki maşaları şimdi Diyarbakır'da, Şırnak'ta ve bölgede sokaklara çukurlar kazıyor, mayınlar döşüyor ve bölgede yaşayan insanımızın huzuru ve kaderiyle oynamaya çalışıyor. Bunu birlikte el ve gönül birliğiyle bozacağız. Hiç tereddütünüz olmasın ki bizim şefkat ve merhamet elimiz sizinle beraberdir. Sizin gönlünüzde çektiğiniz sızıyı biz de çekiyoruz. Dertleri ve sıkıntıları paylaştıkça azaltacağımıza ve çözeceğimize inanıyorum."

"Ey oyun kuranlar, ey tuzak kuranlar, ey çukur kazanlar Türkiye'de her şey eskisi gibi olmayacak" diyen Müezzinoğlu, hazırladıkları oyunlara ve kazdıkları çukurlara kendilerinin düşeceğini bildirdi.

"Bu olaylar ayrışmaya değil, aksine kaynaşmaya vesile olacak"

Gelecek vizyon ve misyonuna birlikte sahip çıkabilme ruhunu güçlü bir şekilde yakalayacaklarını belirten Müezzinoğlu, bu olayların ayrışmaya değil, tam aksine kaynaşmaya vesile olacağını ifade etti.

Müezzinoğlu, şunları kaydetti:

"Teröristlere en acımasız cezayı vererek, ülkemiz adına yaptıkları küçük hesapları onları boğacak büyük sonuçlarla neticelendiğinde görecekler. Birlik ve beraberlik içinde Diyarbakır'ın en hızlı şekilde imarını gerçekleştireceğiz. Bakanlık olarak çocuklarımızın yarınlara daha iyi yetişmesi için onlarca vizyon projelerimiz var. "